Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania!
Dziś przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. jest dziś błogosławienie świec. Z racji przeżywanego dziś - Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - po Mszach św. będzie dziś zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary!
Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane świece.

W czwartek o g. 19.00 wznawiamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Już pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do spowiedzi zwłaszcza dzieci.

Informujemy, że wyjazd na pielgrzymko wycieczkę do Warszawy i Niepokalanowa nastąpi w najbliższą sobotę o g. 5.15. Autokary będą podstawione przy kościele w Błaszkach. Informujemy także, że Parafia p.w. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach w dniach 22 – 29 kwietnia br. organizuje wylot do Izraela wraz z Jordanią. Bliższe informacje u ks. Łukasza.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w lutym specjalne rekolekcje dla młodzieży męskiej, które mają na celu rozpoznanie życiowego powołania: I tura: od 14 – 16 lutego, dla młodzieży z klas V – VIII szkoły podstawowej. II tura: od 21 – 23 lutego, dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dla starszych. Bliższe informacje o rekolekcjach można uzyskać u swoich księży.

W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał w tym roku „kolędy”, a chciałby z niej skorzystać to prosimy najbliższych dniach zgłosić się z tą sprawą do kancelarii parafialnej. Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo ludzi i ich domostw. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy „po kolędzie”, za wspólną modlitwę i szczere rozmowy. Paniom i panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki. Dziękujemy za Waszą serdeczną życzliwość, której my księża w czasie kolędy doświadczaliśmy w zdecydowanej większości rodzin.

Ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na prace renowacyjne przy naszym kościele oraz na opłacenie nowego pieca CO i odnowienie instalacji grzewczej na Wikariatce. Razem te ofiary z tegorocznej kolędy na rzecz wspomnianych inwestycji (czyli tzw. „cegiełki” plus ofiary kolędowe) stanowią kwotę 59.950 zł. Z tego na prace renowacyjne przy kościele - 47.550 zł., a na nową instalację C.O. na Wikariacie – 12.400 zł. Tydzień temu zaś Radni Parafialni przeprowadzając comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele zebrali na ten cel 1.430 zł., a anonimowy ofiarodawca z Domaniewa ofiarował na ten cel 1.000 zł.


W sumie więc na dzień 1 lutego 2020 r. na rzecz wspomnianych prac renowacyjnych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 196.046 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 29.000 zł., aby wykonać i sfinansować dobiegające końca 2 inwestycje przykościelne, czyli: odwodnienie kościoła i modernizację traktu z kostki granitowej wokół kościoła. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.


W ostatnim czasie zleciliśmy odpowiedniej firmie z Wielunia dokonanie renowacji i pozłocenia naczyń liturgicznych w naszym kościele parafialnym (3 kielichów, 4 puszek i 1 głębokiej pateny). Koszt tego przedsięwzięcia w kwocie - 3.300 zł. został pokryty przez ks. Proboszcza. Bogu niech będą dzięki!