Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli i książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Z uwagi na panującą w naszym kraju epidemię zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę o g. 15.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św. błagalna. Natomiast każdego dnia bieżącego tygodnia, po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, podobnie jak to było w ubiegłym tygodniu będzie odmawiana modlitwa Różańcowa w int. ustania epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Będą też śpiewane do Boga błagalne Suplikacje. Zapraszamy!

W celu umożliwienia skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania jak największej ilości wiernym wprowadzamy w tym tygodniu dodatkowy dyżur spowiedniczy. Codziennie nie tylko przed Mszą św. rano i wieczorem, ale również od g. 15.00 do g. 16.00 księża będą w konfesjonale i będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. W tym czasie będzie także wystawiony Najświętszy Sakrament i będzie można adorować utajonego tam Chrystusa. Prosimy aby w oczekiwaniu na spowiedź zajmować miejsce we wskazanych ławkach, a nie stojąc obok siebie przy konfesjonale (chodzi o zachowanie odległości między ludźmi w celu zachowania bezpieczeństwa, jak również w trosce o dochowanie tajemnicy spowiedzi). Podczas samej spowiedzi należy zachować bezpieczną odległość między penitentem a spowiednikiem i zachować ograniczoną prawem liczbę 5 zgromadzonych osób. Nie całujemy stuły po spowiedzi. W tym szczególnym usilnie prosimy penitentów aby nie łączyli spowiedzi z kierownictwem duchowym, ale ograniczyli się do krótkiego wyznania win. Także spowiednicy powinni udzielać krótkiej nauki oraz stosownej pokuty uwzględniającej wyjątkowe okoliczności.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z powodu panującej powszechnie pandemii, a więc i zwiększonego ryzyka zagrożenia zdrowia i życia naszych wiernych, w te 3 wspomniane dni: w czwartek, piątek i sobotę – każdego dnia od g. 15.00 my kapłani będziemy jeździć z Najświętszym Sakramentem po wioskach naszej Parafii i po mieście i będziemy błogosławić domy i obejścia naszych parafian. W czwartek będziemy błogosławić miejscowości: Zawady, Lubanów, Żelisław, Chrzanowice, Wilczkowice, Bukowina, Brończyn, Gzików, Borysławice i Brzozowiec. W piątek: Wójcice, Kołdów, Woleń, Kokoszki, Maciszewice, Domaniew, Kociołki, Adamki, Smaszków, Kostrzewice i Kwasków. W sobotę: Błaszki. Zachęcamy abyście w tym czasie wystawili w oknach swoich mieszkań święte obrazy albo zapalone świece i z modlitwą na ustach oczekiwali na Eucharystyczne błogosławieństwo naszego Pana. My kapłani zaś, niezależnie od tego czy ktoś będzie czy też nie będzie oczekiwał na Chrystusowe błogosławieństwo będziemy Wasze domy błogosławić prosząc Chrystusa Eucharystycznego o zmiłowanie nad nami z powodu zagrożenia pandemią koronowirusa.

W sobotę, z racji I Soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie w kościele modlitwa różańcowa. Członków Żywego Różańca, którzy z wiadomych powodów nie będą mogli zgromadzić się na modlitwie w kościele – proszę aby intensywnie modlili się teraz każdego dnia o zatrzymanie epidemii koronawirusa na całym świecie. Za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny polecajmy Bogu osoby dotknięte chorobą, ich rodziny oraz cały personel medyczny służący pomocą potrzebującym. Módlmy się także za tych którzy w wyniku pandemii odeszli już do Pana oraz o pokój serc dla Polaków. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian. W czasie trwania pandemii nie będzie odwiedzin chorych przez księży Posługę sakramentalną wobec osób chorych i w podesz­łym wieku ograniczamy do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Ich samych prosimy, by przyjmowali Komunię świętą duchową, a swoje choroby, cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji personelu medycznego i służb państwowych naszego kraju.

W tym tygodniu będą w naszej świątyni parafialnej – tak jak dotychczas - nabożeństwa pasyjne. W piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Również w tych nabożeństwach obowiązuje limit uczestnictwa nie więcej niż pięciu osób.

Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy możemy przynieść ze sobą do świątyni palemki. Nie będzie jednak w tym roku żadnej procesji z palmami.

Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia i wszystkich zapraszamy do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Zachęcamy też naszych parafian do przyjmowania Chrystusa Eucharystycznego w komunii duchowej, do solidarności z potrzebującymi oraz do korzystania z różnych treści duchowych w mediach. O tych wszystkich kwestiach piszemy nieco szerzej i publikujemy je na naszej internetowej stronie parafialnej. Zapraszamy do lektury. Od przyszłej niedzieli będziemy też na żywo przez media transmitować nabożeństwa i liturgie z naszego kościoła w Błaszkach. Szczęść Wam Boże!!!