Z powodu panującej pandemii koronawirusa nie będzie w naszej parafii w najbliższym czasie comiesięcznych odwiedzin chorych z posługa sakramentalną.

My kapłani posługę sakramentalną wobec naszych parafian chorych i w podesz­łym wieku ograniczamy do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Ich samych zaś prosimy, aby nie ustawali w wysiłku duchowego łączenia się ze Zbawicielem, by przyjmowali Komunię świętą duchową, a swoje modlitwy, choroby, cierpienia, których teraz szczególnie doświadczają, zechcieli składać Panu Bogu jako duchową ofiarę w intencji zatrzymania epidemii i odnowy duchowej społeczeństwa oraz w intencji personelu medycznego i służb państwowych. Dedykujemy Wam chorzy słowa św. Jana Pawła II „Odmawiajcie Różaniec! Wy chorzy i cierpiący, nie wypuszczajcie z rąk Różańca! Modlitwa wsparta cierpieniem jest wielką siłą”. - Prawdziwymi ośrodkami i wspólnotami są ciche miejsca modlitwy ludzi w swoich domach. Tam decydują się nie tylko losy naszego życia, ale także wydarzenia całego świata, Ojczyzny i każdej rodziny.

Zawsze pozostaje do dyspozycji telefon, przez który można porozmawiać, zachęcić do Komunii duchowej, czy też wzbudzenia aktu żalu doskonałego (por. Kan. 916 KPK).

Apelujemy do naszych parafian aby w obecnej sytuacji otoczyli szczególną troską osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz chore, przebywające w swoich domach, zachowując wszelkie środki ostrożności. Pomoc ta powinna być udzielana jedynie przez osoby dorosłe. Pamiętać należy o zakazie odwiedzania osób będących w kwarantannie domowej. Względem chorych objętych kwarantanną należy przestrzegać postanowień kompetentnych władz. To do nich należy określenie formy kontaktu z chorym. Należy unikać uścisku dłoni z chorym, członkami rodziny i innymi osobami obecnymi w domu.