W minioną niedzielę przeprowadzona została zbiórka ofiar na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Kaliszu jako wotum dziękczynne za jego apostolską wizytę w naszej diecezji – 4 czerwca 1997 r. Zebraliśmy na ten cel 1.400 zł. Bóg zapłać za założone ofiary !

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o nowo wyświęconych sześciu neoprezbiterach w naszej diecezji, o jubileuszu XXV-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez ks. biskupa Teofila Wilskiego oraz o odręcznie napisanym i często odmawianym akcie oddania św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Z uwagi na panującą w naszym kraju epidemię, zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę, o g. 15.00 będzie nadal sprawowana dodatkowa Msza św. Dziś, i w przyszłą niedzielę o g. 10.30 będziemy nadal jeszcze na żywo przez Internet transmitować liturgie Mszy św. z naszego kościoła w Błaszkach. Zapraszamy do korzystania z tych transmitowanych Mszy tych, którzy nie mogą jeszcze uczestniczyć fizycznie we Mszy św. w kościele.!

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy nadal codziennie na nabożeństwa majowe, w dni powszednie - zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Codzienne nabożeństwa majowe połączone będą z Modlitwą różańcową i z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, oraz o upragniony dla naszej ziemi deszcz. Zapraszamy również do bezpiecznego gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

Jutro (w poniedziałek) o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie całą naszą Radę Parafialną.

We wtorek – 26 maja, przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom złóżmy w tym dniu najlepsze życzenia i ogarniajmy je swoją modlitwą, zarówno te żyjące jak i zmarłe.

W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. Przygotowujmy się do tej uroczystości i w modlitwie prośmy Ducha Świętego aby zstępował i odnawiał oblicze świata, Polski, naszej parafii i nas samych.

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: czyli podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Koszt całkowity wykonania w/w inwestycji, których zakres okazał się dużo większy niż pierwotnie przewidywano, wyniósł – o czym przed chwilą poinformowali nas przedstawiciele Rady Parafialnej - 279.960 zł. W sumie do dziś na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę 200.362 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 79.000 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dlatego znów dziękując ofiarodawcom nadal prosimy o życzliwość, zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

Ponownie przypominamy wszystkim wiernym, że dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii w ogóle. To nie oznacza wakacji od Pana Boga. Stało się coś przedziwnego. Pandemia korona wirusa, odcinająca ogół wiernych od Mszy św., wybuchła w czasie, gdy Kościół w Polsce praktycznie rozpoczął realizację trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Tytuł encykliki św. Jana Pawła II o Eucharystii brzmi: „Kościół żyje dzięki Eucharystii”. Słowa te stanowią wezwanie, abyśmy powracali do naszych świątyń i tam uczestniczyli we Mszy św. Wielu ludzi wciąż postępuje według wpajanej nam w ostatnim czasie zasady: „zostań w domu”, ale – co trzeba stwierdzić z wielkim smutkiem - tylko wobec uczestnictwa w Mszach św. To budzi niepokój. Chociaż bowiem wierni nadal objęci są dyspensą od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i świątecznych, to jednak warto zadać sobie w sumieniu zasadnicze pytanie, czy nie lepiej byłoby uradować Boga naszą obecnością w świątyni. Jeżeli mam możliwość pójścia na Mszę św. do kościoła, czy przypadkiem nie wykorzystuję dyspensy z wygody? Czy wobec sytuacji, gdy wszystko stopniowo wraca do normalności, uzasadnione jest tłumaczenie, że tak postępuję z obawy o swoje i innych zdrowie? Gdy obecnie znoszone są przez rządzących kolejne ograniczenia w wielu sferach życia odkryjmy na nowo wartość i znaczenie Eucharystii w naszym życiu. Pan Bóg w Eucharystii czeka na każdego aby zaspokoić nasz duchowy głód! Dlatego zachęcamy i zapraszamy naszych wiernych do coraz liczniejszego i bezpiecznego uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Szczęść Wam Boże!