Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny. Dziś po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: czyli podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Koszt całkowity wykonania w/w inwestycji, których zakres okazał się dużo większy niż pierwotnie przewidywano, wyniósł – o czym nas tydzień temu informowali nas przedstawiciele Rady Parafialnej - 279.960 zł. W sumie do dziś na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę 200.362 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 79.000 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dlatego znów dziękując ofiarodawcom nadal prosimy o życzliwość, zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Z uwagi na panującą w naszym kraju epidemię dziś o g. 10.30, już po raz ostatni, będziemy na żywo przez Internet transmitować liturgie Mszy św. z naszego kościoła w Błaszkach, i po raz ostatni też będzie sprawowana o g. 15.00 dodatkowa Msza św. w Błaszkach. Od przyszłej niedzieli nie będzie już transmisji Mszy św. z naszego kościoła ani nie będzie też dodatkowej Mszy św. o g. 15.00.

Kończy się miesiąc maj. Z serca dziękujemy czcicielom Matki Bożej gromadzącym się codziennie na nabożeństwach majowych, zarówno w kościele jak i przy figurach i krzyżach przydrożnych. W tym tygodniu nadal zapraszamy wiernych na Msze św. wieczorne, po których będzie odmawiana Modlitwa różańcowa z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, oraz o upragniony deszcz.

Jutro (poniedziałek) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00 i 18.00. Jutro też przypada Dzień Dziecka. Prosimy o modlitwę za wszystkie dzieci.

W środę zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po niej ”Koło Przyjaciół „Radia Maryja”.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa będzie od g. 17.30. Z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na czerwiec: „O szybkie ustanie pandemii w Polsce, oraz o upragniony deszcz”.

W minionym tygodniu rządzący w naszym kraju znieśli kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Dotyczą one również sfery duchowej. Odtąd już wszyscy będą mogli udać się do świątyni gdyż zniesione zostały obowiązujące dotychczas limity wiernych w kościołach. Zniesienie obostrzeń w kościołach nie oznacza jednak tego, że możemy czuć się całkowicie bezpiecznie. Nadal obowiązuje zasada trzymania dystansu społecznego - czyli zachowania dwóch metrów odstępu, od wiernego, który przebywa obok w świątyni. Dalej też trzeba będzie nosić maseczkę ochronną lub element zasłaniający usta i nos. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do tych wytycznych.

W związku ze zniesieniem limitów wiernych w kościołach już tylko do dzisiejszej niedzieli obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. udzielona wiernym Diecezji Kaliskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kaliskiej. Od niedzieli 7 czerwca br. obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla: a. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, b. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), c. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem. Biskup kaliski przedłużył też czas Komunii wielkanocnej w Diecezji Kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 r. Pełna treść Dekretu Biskupa kaliskiego dotyczącego duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii opublikowana została na naszej internetowej stronie parafialnej. Zachęcamy znów usilnie wszystkich naszych Parafian do bezpiecznego udziału w Mszach św. oraz do korzystania z sakramentu pokuty.

Na koniec składamy serdeczne podziękowanie P. Janowi Bratuszewskiemu z Żelisławia za nieodpłatne, wielokrotne już dostarczenie produktów żywnościowych z siedziby Caritas w Kaliszu do Błaszek oraz za ofiarowanie kilku przyczep ziemi pod trawnik na placu kościelnym. Bóg zapłać!