Tydzień temu Radni Parafialni, przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: czyli podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Zebrano na ten cel - 3.015 zł. Ponadto w minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z ul. Przemysłowej w Błaszkach ofiarował - 1.000 zł. W sumie do dziś na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę 204.377 zł. Potrzebujemy więc jeszcze 75.583 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dlatego znów dziękując bardzo wszystkim ofiarodawcom nadal prosimy o życzliwość, zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

Dziś po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu dzieci będą mieć swoją próbną spowiedź.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Polecamy w nim artykuł o „Najdroższej Krwi Pana Jezusa” oraz o narastającym w ostatnich czasach problemie samookaleczenia. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W tym tygodniu nadal zapraszamy wiernych na Msze św. wieczorne, po których będzie odmawiana Modlitwa różańcowa z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, oraz o upragniony deszcz, a od „Bożego Ciała” codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia we wspomnianych intencjach.

Jutro o g. 17.00 zapraszamy do kościoła, na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami, dzieci chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała, po różnych Mszach św., a zwłaszcza po Mszy św. o g. 12.00. Będzie próba sypania kwiatków. Ze względu na panującą nadal pandemię żadnych dzieci nie zobowiązujemy tylko zapraszamy te dzieci, którym rodzice na to pozwolą i z którymi rodzice osobiście przybędą. Zaproszenie kierujemy do dzieci przygotowujących się do I Komunii św., dzieci rocznicowej Komunii św., Krucjaty Eucharystycznej i dzieci młodszych. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

We wtorek o g. 19.15 zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich katechetów naszej parafii.

W środę będzie w naszym kościele „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa Różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w int. ustania pandemii i o upragniony deszcz. Zapraszamy!

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy św. począwszy od Mszy w środę o g. 18.00. Ze względu na pandemię i obowiązujący aktualnie w Polsce stan prawny nie będzie w tym roku w Błaszkach tradycyjnej procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy, ale po każdej Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na Mszę św. o g. 12.00 i na procesję po niej zapraszamy dodatkowo uroczystą asystę, chór, OSP, poczty sztandarowe i dzieci.

Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszamy wszystkich, a szczególnie asystę, strażaków i dzieci do licznego udziału we Mszach wieczornych połączonych z procesją eucharystyczną. W najbliższy czwartek nie będzie, wieczornej adoracji eucharystycznej, ze względu na adorację eucharystyczną w czasie procesji.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na KUL.

Zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną do udziału w nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.) Zbiórka odbędzie się w tym tygodniu. Ofiarowany sprzęt prosimy dostarczać i składać na placu pomiędzy wikariatką, a parafialnym budynkiem gospodarczym – przy tzw. salce ministranckiej. Odbiór zebranego sprzętu przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic odbędzie się 15 czerwca (poniedziałek) o g. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: np. w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem. O pomoc w zbiórce i dostarczeniu zebranego sprzętu zwłaszcza od osób starszych, samotnych nie mających własnego transportu prosimy sołtysów, OSP, młodzież oraz grupy parafialne. Prosimy wszystkich o zaangażowanie się w tę akcję.

Przypominamy, że od dziś nie będzie już transmisji Mszy św. z naszego kościoła ani nie będzie też dodatkowej Mszy św. o g. 15.00. Przypominamy też, że choć zniesione zostały obowiązujące dotychczas limity wiernych w kościołach, to nadal obowiązuje zasada trzymania dystansu społecznego - czyli zachowania dwóch metrów odstępu, od wiernego, który przebywa obok w świątyni i nadal trzeba nosić maseczkę ochronną lub element zasłaniający usta i nos. Zachęcamy znów usilnie wszystkich naszych Parafian do bezpiecznego udziału w Mszach św. oraz do korzystania z sakramentu pokuty.