Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Nadal też rozprowadzamy książkę pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Koszt książki – 10 zł., a „Opiekuna” – 2,50 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 


Dziś kończymy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia brzmiało: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Otaczajmy modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbyła się w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na ten cel 1.020 zł. Bóg zapłać. Dziś (Niedziela) po Mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

 


Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji dziś w naszej parafii przeżywamy – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Kazania odpustowe w tym roku głosi nam ks. Marcin Załężny - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Serdeczne „Bóg zapłać” Ks. Rektorowi za przyjęcie zaproszenia, za wspólną modlitwę i za głoszone dzisiaj słowo Boże! Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

 


Dziś Radni Parafialni – jak co miesiąc - przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Prosimy o zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

 


Nadal w naszym kościele parafialnym codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

 

Rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali jeszcze zdjęć, filmów i obrazków pierwszokomunijnych nadal przypominamy, że pamiątki te znajdują się w kancelarii parafialnej; prosimy o jak najszybsze ich odebranie.
Pragniemy poinformować, że nieaktualna jest ogłoszona już wcześniej data dożynek parafialnych w Błaszkach. Nastąpiła bowiem zmiana terminu dożynek diecezjalnych, a w ślad za tym także dożynek parafialnych. Otóż tegoroczne dożynki parafialne w Błaszkach będą połączone z dożynkami Gminnymi i odbędą się w niedzielę – 30 sierpnia, o g. 12.00. Ponownie prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Lubanów i aby tydzień później – 6 września pojechali z tym wieńcem na dożynki diecezjalne do Mikstatu k/Ostrzeszowa. Przepraszamy za te zmiany.

 

Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania nowych pomników na cmentarzu zgłaszamy każdorazowo w kancelarii parafialnej przedstawiając projekt i rachunek za wykonanie pomnika.