W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Zebrano na ten cel 2.224 zł. W sumie więc do dnia 5 września 2020 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 219.199 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 60.800 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękujemy ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Dziś w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie organizowane są diecezjalne dożynki. Nasz dekanat wraz z wieńcem dożynkowym będą reprezentować na tych dożynkach mieszkańcy Lubanowa. Przy tej okazji informujemy, że Msza św. dziękczynno-błagalna w int. mieszkańców Lubanowa będzie sprawowana w naszym kościele parafialnym w dniu 26 grudnia br. o g. 12.00.

Dziś na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Natomiast o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę o g. 18.00. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

We wtorek - 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XVIII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. W pielgrzymce tej w tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, może wziąć udział tylko 50 osób. Dlatego kto by chciał wziąć udział w tej pielgrzymce musi najpierw się zapisać w kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne miejsca dlatego zapisywać się można jeszcze dziś i jutro do południa. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie. Prosimy też aby każdy pielgrzym był wyposażony we własną wodę do picia i w maseczkę ochronną. 8 września obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym w tym dniu, na Mszach św. o g. 7.00 i 18.00 będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion.

Wspólnotę „Koła Przyjaciół Radia Maryja” zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez księdza. Serdecznie zapraszamy!

W piątek wieczorem prosimy o przybycie do kościoła młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej cd. spotkania. Informujemy, że Bierzmowanie w tym roku w naszej parafii odbędzie się w dniu 7 października br. Zarówno młodzież, która ma przyjąć ten sakrament jak i wszystkich parafian prosimy o modlitwę za młodych ludzi mających przyjąć ten sakrament.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami. Natomiast po Mszy św. wieczornej, z racji 13 dnia miesiąca będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

W naszym kościele parafialnym nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Nadal przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, aby gruzu po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.

Ks. Mariusz przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa. Zbiórki w soboty o g. 9.00.