Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami. Natomiast po Mszy św. wieczornej, z racji 13 dnia miesiąca będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o katechezie szkolnej, o sensie chodzenia do kościoła i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.


Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy!


W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju X „Tydzień wychowania”, którego hasłem będzie wezwanie „Budujmy więzi”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania.


W środę będziemy przeżywać w naszej parafii, jak co miesiąc, Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę Różańcową, zwłaszcza w int. naszej Ojczyzny, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę modlitwę.


W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez księdza. Serdecznie zapraszamy!


W piątek wieczorem prosimy o przybycie do kościoła młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej cd. spotkania. Informujemy, że Bierzmowanie w tym roku w naszej parafii odbędzie się w dniu 7 października br. Zarówno młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania jak i wszystkich parafian prosimy o modlitwę za młodych ludzi mających przyjąć ten sakrament.


Ks. Mariusz przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa. Zbiórki w soboty o g. 9.00.


W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na KUL i na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej.


W naszym kościele parafialnym nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania epidemii koronawirusa w Polsce, o ochronę przed tą epidemią naszej parafii, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


Cztery lata temu nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w parafii, w ramach tzw. Programu FEAD. Kolejny etap realizacji tego programu będzie obejmował pomoc żywnościową w okresie od października 2020 do czerwca 2021 r. Pomoc tę mogą otrzymywać tylko osoby z terenu naszej parafii, zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami kryterium dochodowego. Stosowne skierowania tym właśnie osobom wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący ją otrzymywać, do końca września br., udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.


Nadal przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, aby gruzu czy też innych elementów po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i zabierać ze sobą z cmentarza.