W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na KUL i na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej. Zebrano na ten cel 650 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 


Dziś Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

 


Dziś (niedziela) o g. 12.00 będzie Msza św. dziękczynno-błagalna w int. Sióstr „Obliczanek” z racji rozpoczęcia obchodów 100-lecia pobytu Sióstr w Błaszkach. Z tej okazji na wspomnianej Mszy św. swoje słowo skieruje do nas Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr „Obliczanek”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o modlitwie różańcowej i o nowych wezwaniach w litanii loretańskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy!

 


We wtorek – 29 września swoje imieniny obchodzi S. Michaela – przełożona Błaszkowskich Sióstr „Obliczanek”. Naszej Solenizantce życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej, pokoju, zdrowia oraz ochrony św. Michała Archanioła przed wszelkim złem, dziękując zarazem Siostrze za wszelką posługę w Błaszkach. Modlimy się również o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr „Obliczanek”.

 


W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną prowadzona przez księdza! W czwartek rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dorosłych dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

 


W piątek będzie I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną zacznie się już o g. 17.00. Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie w przyszły poniedziałek, ale jeżeli ktoś chce to w I piątek miesiąca też się może wyspowiadać Zapraszamy! W piątek wieczorem prosimy o przybycie do kościoła młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej cd. spotkania.

 


W sobotę będzie I sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem zaś po Mszy św. o g. 18.00 będzie nabożeństwo I-sobotnie, na które zapraszamy czcicieli NMP, a zwłaszcza członków Żywego Różańca naszej Parafii przypominając, że wtedy jest również wymiana tajemnic różańcowych. Intencja różańca na październik: „za młodzież naszej parafii”.

 


W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

 


W naszym kościele parafialnym nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania epidemii korona wirusa w Polsce, o ochronę przed tą epidemią naszej parafii, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 


Przypominamy, że osoby z terenu naszej parafii, zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach programu FEAD, zgodnie z zasadami kryterium dochodowego, mogą ją otrzymać na podstawie stosownego skierowania wydanego przez GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcące ją otrzymywać, teraz znów udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie skierowania, które następnie, wraz z numerem telefonu, jeszcze tylko w tym tygodniu, należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

 


Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby gruzu czy też innych elementów po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i zabierać ze sobą z cmentarza. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.