Tydzień temu Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzili zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Zebrano na ten cel 2.392 zł. W sumie więc do dnia 3 października 2020 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 221.591 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 58.400 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

 


Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

 


Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o modlitwie różańcowej i o nowych wezwaniach w litanii loretańskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy!

 


Jutro (poniedziałek) o g. 16.00 zapraszamy do kościoła kandydatów do bierzmowania i świadków bierzmowania. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Również jutro o g. 19.00 będzie ostatnia próba generalna przed Bierzmowaniem. Na tę ostatnią próbę prosimy obowiązkowo kandydatów do bierzmowania, i w miarę możliwości, również świadków bierzmowania.

 


W najbliższą środę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa Stanisława Napierałę, który przeprowadza w tym roku wizytację kanoniczną w naszym dekanacie. Uroczysta Msza św. z Sakramentem Bierzmowania będzie o g. 17.00. Na tę Mszę św., zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich świadków oraz innych wiernych z uwzględnieniem wymogów sanitarnych. Ksiądz biskup chce też nawiedzić nasz parafialny cmentarz dlatego proszę wszystkich o szczególną mobilizację porządkową na cmentarzu w tym tygodniu. Z racji wizytacji nie ubieramy domów i bram wstążeczkami czy transparentami, ale można wystawić jakiś obraz religijny w oknie. Przede wszystkim zaś proszę wszystkich o modlitwę, aby ta wizytacja biskupia służyła dobru całej naszej parafii.

 


Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00. W pozostałe dni tygodnia w naszym kościele parafialnym nadal po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania epidemii korona wirusa w Polsce, o ochronę przed tą epidemią naszej parafii, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji Bierzmowania nie będzie w środę w kościele Różańca z dziećmi i z dorosłymi ani Mszy św. o g. 1800. Msza św. zbiorowa będzie w środę rano o g. 7.30., a Różaniec w tym dniu we własnym zakresie.

 


W czwartek będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich choćby na krótką modlitwę! W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną prowadzona przez księdza!

 


W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

 


Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby gruzu czy też innych elementów po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i zabierać ze sobą z cmentarza. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

 


Na stoliku pod chórem wyłożone jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Jest to tygodnik katolicki, który jednorazowo można wziąć ze sobą gratis. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany stałą prenumeratą tego czasopisma to proszę o kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem.