W minioną środę gościliśmy w naszej parafii Ks. Biskupa Stanisława Napierałę, który przeprowadza w tym roku wizytację kanoniczną w naszym dekanacie. W tym dniu o g. 17.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Napierały, który udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzieży tej dziękujemy za przystąpienie do sakramentu bierzmowania i życzymy im coraz dojrzalszego życia chrześcijańskiego. Osoby zainteresowane pamiątkami z bierzmowania (film lub zdjęcia) mogą zgłaszać się po Mszy św. do zakrystii.

W ramach prezentu dla parafii młodzież bierzmowana złożyła ofiarę pieniężną na rzecz ostatnio wykonanych inwestycji przykościelnych w wysokości 5.600 zł. Serdecznie dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za ten dar. W sumie więc do dnia 10 października 2020 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 227.191 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 52.800 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane ostatnio inwestycje. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.


Dziś przeżywamy w Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Dlatego też dziś – jak co roku - zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polec Józefem Popiełuszką, bratem ks. Jerzego zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, artykuł „Wojownicy XXI wieku” o maryjnej wspólnocie, do której należą tylko mężczyźni, których bronią jest Różaniec i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie egzaminacyjne z katechez przedmałżeńskich i wydanie dyplomów.


We wtorek, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Od tego dnia będziemy przeżywać dziewięciodniową nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w int. ochrony życia dzieci nienarodzonych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.


W środę – 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.


W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.


Członków „Koła Przyjaciół Radia Maryja zapraszamy na comiesięczne spotkanie w piątek. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne w sali parafialnej.


W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary. W przyszłą niedzielę będzie też coroczne liczenie wiernych w kościołach.


Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00. W pozostałe dni tygodnia w naszym kościele parafialnym nadal po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania epidemii korona wirusa w Polsce, o ochronę przed tą epidemią naszej parafii, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.


W Domaniewie znajduje się Caritasowski „Dom Bartymeusza”, zapewniający schronienie i wyżywienie mężczyznom, którzy wychodzą z uzależnienia alkoholowego, są bezdomni i nie mają pracy. W Domu tym hoduje się zwierzęta na własne utrzymanie dlatego Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej ks. Jacek Andrzejczak prosi rolników o zbiórkę i ofiarowanie zboża dla tych zwierząt. Zboże to można dostarczyć bezpośrednio do „Domu Bartymeusza” w Domaniewie.