1.   W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”. Zebraliśmy na ten cel 1820 zł.  Bóg zapłać!

2.   Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

3.   Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  W numerze polec Józefem Popiełuszką, bratem ks. Jerzego zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, artykuł „Wojownicy XXI wieku” o maryjnej wspólnocie, do której należą tylko mężczyźni, których bronią jest Różaniec i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4.   W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.

5.   W przyszłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania  2 ostatnich inwestycji kościelnych. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

6.   Przeżywamy  miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku  o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.                                                 W pozostałe dni tygodnia w naszym kościele parafialnym nadal  po wieczornych Mszach św.  będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z  suplikacjami w int. szybkiego ustania epidemii korona wirusa w Polsce, o ochronę przed tą epidemią naszej parafii,  oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

7.   Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

8.    Informujemy, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka z pełnienia posługi Ordynariusza diecezji kaliskiej. Od tego momentu arcybiskup Grzegorz Ryś zarządza diecezją kaliską jako administrator apostolski sede vacante. Od dziś do dnia kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Kaliskiego imię Biskupa Administratora Diecezji Kaliskiej – Grzegorz -  będzie wymieniane podczas każdej Mszy Świętej sprawowanej na terenie Diecezji Kaliskiej. Jednocześnie duchowieństwo i wszyscy wierni świeccy wezwani są do wytrwałej modlitwy o wybór nowego pasterza oraz we wszystkich potrzebach Diecezji.

9.   Nadal walczymy z koronawirusem.  Z  tego powodu władze naszego kraju zarządziły, że od 17 października 2020 r., aż do odwołania, limit osób znajdujących się w obiektach kultu religijnego to jedna osoba na 4 metry kwadratowe powierzchni świątyni, nie wliczając w to osób sprawujących kult i posługujących lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu.  W praktyce oznacza to, że w świątyni św. Anny w Błaszkach, niezależnie od rodzaju celebracji, może przebywać równocześnie 155 osób oraz ksiądz i tzw. obsługa liturgiczna.  Pamiętajmy też o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy sobą oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki. Prosimy wszystkich o bezwzględne przestrzeganie  nowych wytycznych w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii.                                                                                                                              Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia i wszystkich zapraszamy do solidarnej                             i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego uporania się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Szczęść Wam Boże!!!

10.        Dziś  – 18 października przypada Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Łukasz Rau. Składając najlepsze życzenia otoczmy zarówno ks. Łukasza jak i pracowników służby zdrowia z terenu naszej parafii serdeczną modlitwą.