W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Światowy Dzień Misyjny. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na Misje. Zebraliśmy na ten cel 1080 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia świątyni. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r.

W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Wójcic złożył ofiarę 500 zł., a anonimowy ofiarodawca z ul. Kościuszki w Błaszkach ofiarował 400 zł. na rzecz ostatnio wykonanych inwestycji przykościelnych. W sumie więc do dnia 24 października 2020 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 228.091 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 51.900 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane ostatnio dwie inwestycje kościelne. Dziś Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na ten cel. Dziękując za złożone ofiary nadal prosimy o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” polecając w nim artykuły: „Wołanie z czyśćca” oraz „Zmarli, święci i Himalaje” traktujące o życiu pozagrobowym. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Pojutrze (we wtorek), o g. 19.00 odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w piątek. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

Przed nami ostatni tydzień października - miesiąca różańcowego. Dzieci zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dorosłych po Mszy św. wieczornej połączonej z modlitwą o szybkie ustanie epidemii korona wirusa w Polsce.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku, w odpowiedzi na apel władz państwowych oraz kościelnych naszego kraju, z powodu nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń korona wirusem - zarówno 1 jak i 2 listopada - nie będzie na naszym cmentarzu parafialnym Mszy św., procesji żałobnej, ani wspólnego Różańca. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. w naszej parafii będzie taki sam jak w każdą niedzielę, a dodatkowo jeszcze w kościele parafialnym w Błaszkach będzie Msza św. o g. 14.00 w int. wszystkich zmarłych z wypominkami oraz różaniec za zmarłych po wieczornej Mszy św. Wypominki jednorazowe będą czytane i omadlane również w przyszłotygodniowej Oktawie listopadowej.

Niektórzy parafianie proszą o przypomnienie w ogłoszeniach, że drewniane klęczniki znajdujące się w ławkach naszej świątyni nie są do opierania na nich stóp czy wycierania butów tylko do klęczenia. Chodzi o to żeby te klęczniki były czyste, aby zawsze bezpiecznie, higienicznie i bez obaw o pobrudzenie się można było na nich klęczeć. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do tych uwag.

Dzisiaj poświęcimy opłatek, którym będziemy się łamać podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Zwyczajem lat ubiegłych od wtorku – 3 listopada Pan Organista zacznie odwiedzać naszych parafian z opłatkiem wigilijnym. Razem z opłatkami będzie też roznosił, jak co roku, kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby życzliwie przyjęli Pana Mariusza z opłatkami i kalendarzami. Ofiary składane przez wiernych są wynagrodzeniem za: obsługę muzyczną niedziel i świąt, prowadzenie chóru parafialnego oraz obsługę i przygotowanie treści wyświetlanych za pomocą projektora multimedialnego. Terminy odwiedzin będą podane za tydzień.

Nadal walczymy z koronawirusem. Z tego powodu władze naszego kraju zarządziły, że od 24 października 2020 r., aż do odwołania, limit osób znajdujących się w obiektach kultu religijnego to jedna osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W praktyce oznacza to, że w świątyni św. Anny w Błaszkach, niezależnie od rodzaju celebracji, może przebywać równocześnie ok.90 osób oraz ksiądz i tzw. obsługa liturgiczna. Ponownie przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy sobą, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk. Prosimy wszystkich o cierpliwe znoszenie tych niedogodności i przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus i w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii. Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia i wszystkich zapraszamy do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Szczęść Wam Boże!!! Komunikat Abpa G. Rysia