Zakończył się już październik – miesiąc różańcowy. Wszystkim, a zwłaszcza dzieciom dziękujemy za udział w tym czasie w nabożeństwach różańcowych w naszej świątyni. Bóg zapłać!

Tydzień temu Radni parafialni przeprowadzili zbiórkę na rzecz sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Zebrano na ten cel 2.277 zł. W sumie więc do dziś na rzecz w/w inwestycji dysponujemy kwotą 230.368 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 49.600 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje.

Dziś przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku, jak już ogłaszaliśmy, nie będzie na naszym cmentarzu parafialnym 1 i 2 listopada Mszy św., procesji żałobnej, ani wspólnego Różańca. Dziś porządek Mszy św. w naszej parafii będzie taki sam jak w każdą niedzielę, a dodatkowo jeszcze w kościele parafialnym w Błaszkach będzie Msza św. o g. 14.00 w int. wszystkich zmarłych z wypominkami oraz różaniec za zmarłych po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. i do wspólnej modlitwy. Jutro „Dzień Zaduszny”. Msze św. w kościele w Błaszkach będą jutro o g. 7.00, 12.00 i 18.00. Po Mszach będą czytane i omadlane również wypominki jednorazowe. W tym tygodniu codziennie po Mszy wieczornej będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!

W czasie pandemii nie możemy zapomnieć o tym, że nasi bliscy zmarli potrzebują pomocy. I na nią czekają. Kościół cierpiący, czyli dusze przebywające w czyśćcu, same sobie pomóc już nie mogą. To my żyjący na ziemi powinniśmy wspomagać dusze czyśćcowe tak jak święci (dusze zbawionych) wspomagają nas. Powinniśmy się za zmarłych nie tylko modlić ale także ofiarować za nich odpusty. Ofiarując duszom odpust zupełny, dajemy im najlepszy prezent – dostąpienie łaski nieba. W tym roku, z powodu pandemii korona wirusa, czas uzyskania odpustów za zmarłych, przez osoby nawiedzające cmentarz i modlące się za dusze wiernych zmarłych, który zwyczajowo obejmował okres od 1 do 8 listopada został rozciągnięty przez Stolicę Apostolską na cały miesiąc. Znaczy to, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w tym roku można uzyskać w dowolnie wybrane osiem dni w ciągu całego listopada; nie muszą to być następujące po sobie dni. Tzw. zwykłe warunki uzyskania tego odpustu zupełnego zobowiązują do: Wzbudzenia intencji jego otrzymania, pozostawania w łasce uświęcającej, wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcia w tym dniu Komunii św. i odnowienia naszej jedności ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny bez wychodzenia z domu, dołączając duchowo do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mieć zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Dodatkowo osoby te powinny przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówić pobożnie jakąś modlitwę za zmarłych, albo wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny i w int. wszystkich zmarłych. Zapraszamy wszystkich choćby na krótką modlitwę!

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się od g. 17.30. W sobotę, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na ten cel. Bóg zapłać!

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od dnia 31 października do 2 listopada obowiązuje w Polsce zakaz wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych. Ponownie też przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy sobą, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk. Prosimy wszystkich o cierpliwe znoszenie tych niedogodności i przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus i w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii. Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia i wszystkich zapraszamy do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z epidemią koronawirusa w naszym kraju oraz w int. zmarłych. Szczęść Wam Boże!!!

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną, ale tylko tych którzy sobie tych odwiedzin życzą i którzy zostaną zgłoszeni. Prosimy więc chorych chcących takich odwiedzin zgłosić w tym tygodniu w kancelarii parafialnej i przygotować ich do tych odwiedzin.