W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Gzikowa ofiarował 500 zł. na rzecz sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. W sumie więc do dziś na rzecz w/w inwestycji dysponujemy kwotą 230.868 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 49.100 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje.

Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się wraz ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących Republikę Środkowej Afryki. Tam cierpienie ma twarz milionów naszych braci i sióstr w wierze umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy, by chronić najbliższych. Jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę za nich i wsparcie materialne. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W numerze polecamy, między innymi, artykuły o Kaliskim Seminarium Duchownym, o IV Światowym Dniu Ubogich, o listopadowych odpustach, o sytuacji społecznej w naszym kraju i wiele innych. Od dziś, jak co roku, można też nabywać świece wigilijne „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena za 1 świecę - 6 zł. Zachęcamy do nabywania.

W środę - 11 listopada, przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O g. 9.00 będzie sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int. naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

Ze względu na obowiązujący w kościołach limit osób w przyszłą niedzielę o g. 15.00 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana dodatkowa Msza św. Zapraszamy!

Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

ZWYCZAJEM LAT UBIEGŁYCH OD PONIEDZIAŁKU PAN ORGANISTA ZACZNIE ODWIEDZAĆ NASZYCH PARAFIANN Z OPŁATEKIEM WIGILIJNYM I KALENDARZEM.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ WIERNYCH SĄ WYNAGRODZENIEM ZA: OBSŁUGĘ MUZYCZNĄ NIEDZIEL I ŚWIĄT, PROWADZENIE CHÓRU PARAFIALNEGO ORAZ OBSŁUGĘ I PRZYGOTOWANIE TREŚCI WYŚWIETLANYCH ZA POMOCĄ PROJEKTORA MULTIMEDIALNEGO. W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ TRUDNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ – OPŁATEK BĘDZIE DORĘCZANY PRZY FURTCE LUB DZWIACH POSESJI ( NIE WCHODZĄC DO DOMU ), TYM SAMYM ZACHOWUJĄC BEZPIECZEŃSTWO PARAFIAN ORAZ WŁASNE. PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE ORAZ O SERDECZNE PRZYJĘCIE PANA MARIUSZA. OPŁATKI SĄ PAKOWANE W SPECJALNE KOPERTY I FOLIE CHRONIĄCE PRZED WARUNKAMI ZEWNĘTRZNYMI.

PORZĄDEK ODWIEDZIN W NADCHODZĄCYM TYGODNIU :

PONIEDZIAŁEK - WOLEŃ , KOŁDÓW PRZY DRODZE GŁÓWNEJ, WÓJCIE OD STRONY KOKOSZEK

WTOREK - KOKOSZKI

ŚRODA - SMASZKÓW, KOSTRZEWICE

CZWARTEK - DOMANIEW

PIĄTEK - ZAWADY

SOBOTA - KWASKÓW, ADAMKI

Nadal walczymy z koronawirusem. Z tego powodu władze naszego kraju zarządziły, że od 7 listopada do 29 listopada, limit osób znajdujących się w obiektach kultu religijnego to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W praktyce oznacza to, że w świątyni św. Anny w Błaszkach, niezależnie od rodzaju celebracji, może przebywać równocześnie ok.40 osób oraz ksiądz i tzw. obsługa liturgiczna. Ponownie przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy sobą, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk. W naszym kościele parafialnym nadal po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii koronawirusa w Polsce, o ochronę przed tą pandemią naszej parafii, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia i wszystkich zapraszamy do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Szczęść Wam Boże!!!