1.         Trwamy w liturgicznej Oktawie Bożego Narodzenia. Za przygotowanie tegorocznej „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy ks. Mariuszowi, naszym klerykom, ministrantom i panu kościelnemu,  a Państwu Burdelakom z Kostrzewic dziękujemy bardzo  za ofiarowanie iglaków świątecznych do kościoła. Bóg zapłać!

2.       Dziś Radni Parafialni przeprowadzą po wszystkich Mszach św. zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

3.       W środę o g. 18.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.

4.       W czwartek z racji  zakończenia roku 2020   w naszym kościele parafialnym  o g. 17.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne  przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy !

5.        W piątek przypada 1 dzień stycznia 2020 r. - „Nowy Rok”. W tym dniu obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że zarówno  w piątek jak i 6 stycznia mamy  obowiązek uczestnictwa we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego.

6.       W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi.   W sobotę po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Zapraszamy szczególnie na to nabożeństwo „Róże Różańcowe” naszej parafii. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie”.

7.       Ze względu na obowiązujący nadal limit osób w kościołach w najbliższy piątek i w niedzielę  o g. 15.00, podobnie jak dziś, w naszym kościele parafialnym  będzie sprawowana dodatkowa Msza św.  Zapraszamy!

8.       Pragniemy zauważyć i przypomnieć wszystkim, że bezpośrednio na schodach przed naszym kościołem  jest zamontowana pochylnia, czyli podjazd dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim,  dla mających problem z chodzeniem i pokonywaniem schodów (np. seniorzy), czy dla rodziców i opiekunów niemowlaków przewożonych w wózkach spacerowych. Przypominając o tym fakcie informujemy, że                  w minionym tygodniu P. Sylwester Kasprzak z Borysławic na naszą prośbę wykonał za darmo kolejne udogodnienie dla w/w osób w postaci zainstalowania dwóch metalowych poręczy  przy schodach naszego kościoła. Poręcze te usytuowane na odpowiedniej wysokości nad podjazdem i schodami przymocowane są bezpośrednio do frontowej ściany wieży kościelnej, po lewej stronie wejścia do świątyni. Naszemu ofiarodawcy serdecznie dziękujemy za to dzieło, a wszystkich potrzebujących zachęcamy do bezpiecznego korzystania z wykonanego niedawno udogodnienia.

9.       Z radością informujemy, że w Wigilię Bożego Narodzenia w naszej parafii i naszej gminie zainicjowaliśmy tzw. challenge (czyt. czelendż) kolędowy, czyli takie wyzwanie, które ma na celu kolędowe rozśpiewanie rodzin naszej parafii i gminy. Chodzi w nim o to, żeby po odśpiewaniu w gronie rodziny w swoim domu jakiejś kolędy nominować do włączenia się w tę akcję trzech kolejnych rodzin z naszej parafii, a następnie opublikować ten występ na swoim facebooku. Zachęcamy wszystkich do podjęcia i kontynuowania tego pięknego i radosnego wyzwania. Niech to będzie nasze świadectwo wiary chrześcijańskiej. Mamy na to czas do Niedzieli Chrztu Pańskiego, czyli do 10 stycznia 2021 r.

10.    W  naszym kościele parafialnym nadal codziennie po wieczornych Mszach św.  będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z  suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce,  o ochronę przed nią naszych parafian,  oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Nadal zapraszamy wszystkich do solidarnej  i wytrwałej  modlitwy  we wspomnianych intencjach.

11.     Z racji Niedzieli Świętej Rodziny wszystkim rodzinom naszej parafii życzymy dużo miłości, pokoju, radości, zdrowia  i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże wszystkim rodzinom naszej parafii !