1.   W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Kokoszek złożył ofiarę pieniężną w kwocie 500 zł. na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. W sumie na dzień 9 stycznia 2021r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 244.626 zł.  Potrzebujemy więc jeszcze ok. 35.300 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

2.   W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka na Misje. Zebraliśmy na ten cel 490 zł. Bóg zapłać! W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie był możliwy do przeprowadzenia  Orszak Trzech Króli, ale jesteśmy wyposażeni w rekwizyty „Orszaku”: korony, śpiewniki oraz gazety misyjne, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Wychodząc z kościoła można te materiały zabrać ze sobą za dobrowolną ofiarą wrzuconą do puszki na stoliku, którą następnie przekażemy Fundacji „Orszak Trzech Króli” jako podziękowanie za dotychczasową współpracę.

3.   Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

4.   Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Pierwszy numer 2021 r. ukazuje się                       w odnowionej szacie graficznej i z nową rubryką komentarzy do Ewangelii na każdy dzień. W numerze polecamy artykuł „Czy św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa?”. Natomiast w rozmowie z rzecznikiem prasowym Policji zatytułowanej „Zagrożenia w Sieci” przeczytamy jak ustrzec się przed oszustwami cyberprzestępców podczas internetowych zakupów, płacenia rachunków, czy logowania się do portalu bankowego. Zachęcamy do nabywania i czytania!

5.   Dziś podczas wszystkich Mszy św. święcimy wodę, którą wierni, ze względów bezpieczeństwa, przynieśli dzisiaj ze sobą we własnych pojemnikach. Nadal jednak w większym pojemniku                                  w prezbiterium, koło chrzcielnicy, znajduje się woda, która została poświęcona w naszym kościele                      w uroczystość „Trzech Króli”. Z tej wody można również skorzystać i wziąć ją ze sobą do domu.

6.   W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

7.   Dziś, podobnie jak to było w poszczególne niedziele ostatnich kilku miesięcy, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, w naszej świątyni parafialnej  będzie sprawowana dodatkowa Msza św.                        o g. 15.00. W przyszłą niedzielę już tej dodatkowej Mszy św. o g. 15.00  nie będzie. Mając nadzieję na szybkie „wyjście z pandemii” wracamy od przyszłej niedzieli do tradycyjnego porządku sprawowania niedzielnych Mszy św. w naszej parafii. Według tego porządku Msze św. będą sprawowane                              w następujących godzinach: 7.00, (8.00 - w Brończynie), 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Zapraszamy więc Wiernych  do spełnienia religijnego obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. w naszej parafii we wspomnianych godzinach.

8.   Nadal jednak w  naszym kościele parafialnym będzie codziennie po wieczornych Mszach św.  odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z  suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce,  o ochronę przed nią naszych parafian,  oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Nadal zapraszamy wszystkich do solidarnej  i wytrwałej  modlitwy  we wspomnianych intencjach.

9.    Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko,                            że powinni:

A.      Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są  po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

B.      Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić                 z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty w naszej parafii odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św.  w niedzielę.

C.      Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana

„kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.