Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XVI N. Zwykłej – 19.07.09

Informujemy, że w ubiegłą sobotę nasz ks. Biskup Ordynariusz przeszedł operację prostaty. Obecnie przebywa u siebie w Kaliszu. Jak dotąd rehabilitacja przebiega bez komplikacji. Ks. Biskup prosi nas o modlitwę i wzajemnie nam ją obiecuje.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (wywóz śmieci z cmentarza i spłata kosztów remontów plebani). Taca ta wyniosła trzy tysiące pięćdziesiąt złotych. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś po Mszach św. będzie zapowiadana już tydzień temu zbiórka do puszek na pomoc ofiarom tegorocznych powodzi w południowej Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W czwartek o 19.00 zapraszamy na adorację Jezusa Eucharystycznego a po niej na spotkanie formacyjne na plebani.

W sobotę będzie odpust parafialny w Kalinowej.

W przyszłą niedzielę – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w tym dniu w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian, aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu, czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów, aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazanie odpustowe na Mszy św. o g. 12.00 wygłosi mój kolega, ks. dr. Andrzej Latoń. Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

W niedzielę po Mszy wieczornej o g. 17.00, z racji przypadającego dzień wcześniej wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców będzie poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele. Zachęcam kierowców do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

Również po tej Mszy w przyszłą niedzielę o g. 18.00 będzie spotkanie popielgrzymkowe uczestników tegorocznej pielgrzymki do Medziugorje. Serdecznie zapraszamy.

W przyszły poniedziałek, o 6.30 wyjeżdżamy dwoma autokarami z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze.  Jeszcze nie wszyscy uczestnicy dali zgodę rodziców, PESEL i opłatę, a trzeba już dokonać ubezpieczenia wszystkich wyjeżdżających. Proszę to zrobić w najbliższym czasie, do środy włącznie. Jest jeszcze parę miejsc wolnych – chętni na wyjazd mogą się jeszcze zapisywać u ks. proboszcza do środy włącznie.