W minionym tygodniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z rodzicami ofiarowali 500 zł. na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Ofiara ta to część pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży sianka oraz kadzidła i kredy. W ten sposób młodzi pragną wyrazić swoją wrażliwość na potrzeby wspólnoty naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać! . W sumie na dzień 16 stycznia 2021r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 245.126 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 34.800 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje.

Dziś przeżywamy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Judaizmu, a od jutra do 25 stycznia Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, a w czwartek o g. 19.00 adoracja eucharystyczna. Zapraszamy do modlitwy!

W czwartek przeżywać będziemy dzień babci a w piątek dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.

Tydzień temu święciliśmy w naszym kościele wodę, kadzidło i kredę. Pomimo przełożenia tegorocznej „kolędy” na późniejszy termin zachęcamy naszych parafian aby już teraz, jak co roku, oznaczyć pobłogosławioną kredą drzwi swoich domów lub mieszkań cyframi nowego roku oraz inicjałami imion świętych Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K+M+B 2021) lub w wersji łacińskiej (C+M+B 2021), co możemy również przetłumaczyć jako +Christus mansionem benedicat+ (Niech Chrystus błogosławi [ten] dom). Niech to oznaczenie będzie wyrazem publicznego przyznania się do naszej wiary.

W minionym tygodniu rozpoczęły się w Polsce zapisy naszych seniorów na szczepienia przeciwko COVID – 19. Głos Kościoła wyrażony zarówno przez Watykańską Kongregację Nauki Wiary jak i przez Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski apeluje do nas wszystkich o indywidualną i społeczną odpowiedzialność w podejściu do tych szczepień. Historia stosowania szczepionek liczy sobie już prawie 150 lat. Dzięki nim udało się opanować epidemie wielu groźnych chorób. Od wybuchu ostatniej pandemii koronawirusa modlimy się do Boga, prosząc o jej ustanie i wierzymy, że Bóg odpowiada na nasze modlitwy także poprzez wynalezienie i produkcję nowych szczepionek. Widzimy w nich szczególny owoc daru udzielonego człowiekowi przez Boga, któremu nie jest obojętny los człowieka i zagrożenia związane z chorobami. Za szczepionki więc (daj Boże skuteczne i moralnie godziwe) trzeba dziękować zarówno Bogu jak i ludziom. Natomiast jeżeli chodzi o fakt szczepienia się przeciw Covid-19 to Kościół mówi, że decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu i nikt nie powinien być zmuszany do korzystania ze środków prewencji jakim są szczepionki. Jednocześnie Kościół przypomina, że każdy człowiek ma też obowiązek troski o dobro bliźniego i dobro wspólne, czyli całego społeczeństwa, a zwłaszcza najsłabszych i najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo. Dlatego kierujemy apel do naszych wiernych aby ci, którzy chcą się zaszczepić potraktowali to szczepienie - podobnie jak wszystkie inne środki ochronne, które od miesięcy stosujemy - nie tylko jako szansę na pokonanie pandemii i powrót do normalności, ale także jako realizację przykazania miłości bliźniego i siebie samego. Tym zaś, którzy odrzucają szczepienie się, do czego mają naturalne i moralne prawo, przypominamy, że powinni innymi sposobami profilaktycznymi i właściwymi zachowaniami powziąć kroki dla uniknięcia stania się nośnikami transmisji czynnika infekcyjnego (wirusów) wobec tych, którzy z różnych przyczyn zaszczepić się nie mogą. Naszych wiernych nadal prosimy o solidarną i wytrwałą modlitwę w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. W naszym kościele parafialnym codziennie po wieczornych Mszach św. - tak jak dotychczas - we wspomnianych intencjach będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami.

8 grudnia 2020 r. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w Kościele Rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia br. i wskazał, że wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie „orędownika, pomocnika i przewodnika zwłaszcza w chwilach trudnych”. Dlatego od dziś rozprowadzamy w naszej parafii kolejną książkę z serii „Wszystko o ...” zatytułowaną „Wszystko o św. Józefie”. Książka ta, będąc obszernym kompendium wiedzy o tym niezwykłym świętym, który staje się patronem XXI wieku, może być dla każdego bezcenną pomocą w owocnym przeżywaniu Roku Św. Józefa. Koszt książki – 10 zł. Rozprowadzamy też nowy numer „Opiekuna”, w którym również polecamy artykuły o św. Józefie, a także o szczepionce przeciw Covid-19, o babciach i dziadkach i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania!