Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem kaliskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Damiana Bryla. Pamiętajmy w modlitwie o biskupie Damianie Brylu. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, w którym polecamy artykuły o nowo mianowanym Biskupie Kaliskim, a także o ludziach chorych oraz tych, którzy ich leczą i opiekują się nimi. Nadal też rozprowadzamy książkę „Wszystko o św. Józefie”. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Tydzień temu przeprowadziliśmy zbiórkę ofiar do puszek jako wsparcie i gest solidarności z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy na ten cel 1600 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych comiesięczna zbiórka do puszek na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św. w tym dniu w naszej parafii: g. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie błogosławienie świec. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami zapraszamy w tym dniu na swoje spotkanie, na którym będą poświęcone i rozdawane świece. Dziewczynki zapraszamy na Mszę św. o g. 16.00, a chłopców o g. 18.00. Pomiędzy tymi Mszami, czyli od g. 17.00 do g. 18.00 na salce k/wikariatki będzie też odbiór alb pierwszokomunijnych. Dziewczynki będą odbierać alby od g. 17.00 do 17.30, a chłopcy od g. 17.30 do 18.00.

W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza. 


W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Msza św. o g. 16.00 będzie sprawowana w intencji Dzieci naszej parafii, które to dzieci zarówno do spowiedzi jak i na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy. Już pół godziny przed Mszami św. będzie możliwość skorzystania z pierwszo piątkowej spowiedzi. Zapraszamy! 


W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowe osoby chore do takich odwiedzin.W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych. Int. Różańca na luty: „O szybkie ustanie pandemii i za chorych naszych parafian”. 


Z racji przeżywanego 2 lutego - Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary! 


W ogłoszeniach ubiegłej niedzieli przypomnieliśmy o tym, że tytuł programu duszpasterskiego  aktualnego roku liturgicznego Kościoła w Polsce brzmi „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rok ten jest drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Eucharystia stanowi największy dar jakim Chrystus obdarzył i nieustannie obdarza swój Kościół, Z tego powodu, w ślad za biskupami polskimi zachęcaliśmy i znów usilnie zachęcamy naszych wiernych do pogłębienia znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego. Odkrywanie znaczenia i wartości Eucharystii powinno skutkować nie tylko częstym uczestnictwem w Niej i karmieniem się Nią, ale również częstą adoracją Pana w Eucharystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest bowiem wyjątkową formą kultu eucharystycznego w parafii, która wyrasta z wewnętrznego doświadczenia dobrowolnego wyniszczenia Chrystusa na krzyżu, miłego Ojcu i uwielbionego w zmartwychwstaniu. Dlatego w programie obecnego roku duszpasterskiego jest wielka zachęta do adoracji Najświętszego Sakramentu: „Św. Jan Paweł II mówił, że „całe zło świata może być pokonane poprzez ogromną moc adoracji eucharystycznej” i zachęcał: „Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie ”. Adoracja staje się więc naszym wynagrodzeniem i naszym dziękczynieniem Chrystusowi. Ci zaś, którzy adorują Go otrzymują od Niego wiele łask, w tym łaskę pokonania zła w sobie i umniejszania zła wokół siebie. Dlatego nie tylko w czwartkowe wieczory ale każdego dnia drzwi naszej świątyni pozostają zawsze otwarte w ciągu dnia dla tych, którzy potrzebują chwili modlitewnego wytchnienia w ciszy kościoła i chcą adorować Pana. Oby tych osób było coraz więcej ! 


Naszych parafian nadal prosimy o solidarną i wytrwałą modlitwę w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. W naszym kościele parafialnym codziennie po wieczornych Mszach św. - tak jak dotychczas - we wspomnianych intencjach będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami.