Ogłoszenia duszpasterskie XVII N. Zwykłej – 26.07.09

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we mszy św. w każdą niedzielę.

W ubiegła niedzielę w naszej parafii miała miejsce zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powódź na południu Polski. Zebraliśmy na ten cel 1920 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś po Mszy wieczornej o g. 17.00, z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, będzie poświęcenie jeszcze nie poświęconych pojazdów samochodowych zgromadzonych na placu przykościelnym. Zachęcamy kierowców do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa. Po Mszy wieczornej również będzie spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników tegorocznej pielgrzymki do Medziugorje. Serdecznie zapraszamy.

Jutro Msza św. poranna będzie pół godziny wcześniej niż zwykle czyli o g. 6.30. Jutro o g. 6.30 rano wyjeżdżamy dwoma autokarami z dziećmi i młodzieżą na tygodniowe wczasorekolekcje nad morze. Wszystkich uczestników proszę o punktualne przybycie, najpierw do kościoła na wspólną modlitwą, po której będzie wyjazd, a rodziców proszę o błogosławieństwo dla swoich dzieci na czas wczasorekolekcji. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w int. naszych wczasorekolekcji.

W tym togodniu kancelaria będzie czynna według stałego porządku urzędowania. Dyżur kancelaryjny w tym tygodniu będzie pełnił wikariusz - Ks. Rafał Spiżak. W sobotę kancelaria nie będzie czynna.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego. Z powodu wczasorekolekcji nie będzie w czwartek spotkania formacyjnego dla dorosłych.

W sobotę rozpocznie się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt Maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, rocznic narodowych oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości. Sam należąc do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jestem już ponad dwadzieścia lat abstynentem dlatego całym sercem dołączam się do apelu Episkopatu i zachęcam wszystkich do życia w trzeźwości. Intencja Różańcowa na miesiąc sierpień: proszę abyśmy się modlili o trzeźwość w naszym narodzie.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

W sobotę, 1 sierpnia przypada 65 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych uczestnikach walk powstańczych a szczególnie o naszych rodakach W tym dniu (sobota) gościć będziemy pielgrzymów z Gniezna. Przybędą oni do Błaszek w sobotę wieczorem. Będzie ich ok. 100 osób. Prosimy parafian o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.

Na koniec, uwielbiając Trójjedynego Boga w darze odpustu parafialnego, dziękując za odpuszczenie nam win i kar grzechowych oraz za dar patronatu św. Anny nad naszą parafią składam również serdeczne podziękowanie ks. dr. Andrzejowi Latoniowi – mojemu kursowemu koledze – za jego życzliwą obecność wśród nas, za przewodniczenie liturgii odpustowej oraz za głoszenie odpustowego słowa i przygotowanie nas do międzynarodowego Kongresu Józefologicznego w Kaliszu. Od najbliższej środy zaczniemy w naszej parafii przeżywanie modlitewnej nowenny tygodni przed tym kongresem. Dziękuję również serdecznie kapłanom naszego dekanatu za ich obecność i za wspólnotę modlitwy. Dziękuję całej asyście żeńskiej i dziewczęcej oraz strażakom i dzieciom od sypania kwiatków za czynny udział w odpustowej procesji eucharystycznej. Dziękuję, panu organiście, chórowi parafialnemu, panu kościelnemu i ministrantom. Dziękuję na koniec wszystkim parafianom i gościom, którzy dzisiaj gromadzą się na liturgiach w tej świątyni aby tworzyć wspólnotę wiary i korzystać z łaski odpustu. Chcąc uzyskać od Boga dar odpustu wyrzeknijmy się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu i pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego.

8 sierpnia o g. 7.00 będzie wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Lichenia. Koszt: 25 zł. od osoby. Zapisywać się można u pań: Drobnikowej i Żubrowskiej.