Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” ze specjalną wkładką, którą jest List Ojca św. o św. Józefie, który 150 lat temu został ogłoszony patronem Kościoła powszechnego. Ponadto polecamy artykuły: „Dobre rady na Wielki Post”, „Zmień życie ze św. Józefem” i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania! 


Tydzień temu, po Mszach św. – jak co roku – była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1.170 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. 


W środę – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez cały dzień będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Proszę, aby od g. 7.30 do g. 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 15.00 do g. 18.00 mieszkańcy Błaszek. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Szczegółowy program znajduje się w gablocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy. 


W czwartek, jak co tydzień o g. 19.00, zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną. 


W piątek będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, głównego patrona naszej Diecezji. Tego dnia włączymy się w inicjatywę: „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia od 19 do 25 marca 2021 r.” W trakcie kolejnych siedmiu dni podczas wieczornych Mszy św. będą polecane szczegółowe intencje za chore w okresie prenatalnym dzieci, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 


W sobotę – 20 marca wieczorem, o g. 18.00 planujemy rozpoczęcie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. Prosimy już wszystkich o modlitwę w intencji bezpiecznego i owocnego przeżycia czekających nas ćwiczeń duchowych!. 


W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. 


Na naszej internetowej stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl publikujemy dziś wraz z „Ogłoszeniami parafialnymi” także dwa inne artykuły. W pierwszym z nich reklamujemy nowe katolickie medium dla młodych. Jest to katolicki portal  Siejmy.pl , oraz bezpłatny e-magazyn SIEJMY. Dzięki portalowi Siejmy.pl mamy w jednym miejscu dostęp do wartościowych treści duchowych, lektur religijnych, możemy przypomnieć sobie prawdy wiary katolickiej i lepiej zapoznać się z niezmiennym nauczaniem Kościoła Katolickiego. W magazynie publikowane są również wywiady zarówno z osobami duchownymi jak i z ekspertami polskiej sceny publicystycznej i naukowej. Zachęcamy do korzystania. W drugiej opublikowanej wiadomości informujemy o tym, że z inicjatywy Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP powstała platforma online: Kierunek Niebo (www.kierunekniebo.pl). Jest to pierwsza w Polsce platforma do duchowej formacji kobiet, na której będzie można znaleźć materiały formacyjne, konferencje, itp.. Jest to także miejsce spotkania, wymiany poglądów, wsparcia. Zachęcamy więc również do odwiedzania strony www.kierunekniebo.pl i ubogacania się nawzajem. 


Przypominamy, że z racji przeżywanego w Kościele Roku św. Józefa w naszym kościele parafialnym, zwłaszcza w marcu, podczas codziennych liturgii i nabożeństw oddajemy cześć św. Józefowi, prosząc Go w modlitwie o opiekę i o wstawiennictwo. Nadal też będziemy codziennie po wieczornych Mszach św. - tak jak dotychczas - odmawiać „Koronkę do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej, solidarnej modlitwy.