Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje te prowadzone przez O. Andrzeja Muchę, Pallotyna pracującego aktualnie na Ukrainie będą trwały do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne dla wszystkich odbywać się w poniedziałek, wtorek i środę w godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00. Natomiast chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich we wtorek o g. 11.00. W ramach rekolekcji przewidziana jest również nauka stanowa dla małżeństw w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00, oraz dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek i we wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszamy do uczestnictwa. 


Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” ze specjalną wkładką, którą jest List Ojca św. o św. Józefie, który 150 lat temu został ogłoszony patronem Kościoła powszechnego. Ponadto polecamy artykuły: „Dobre rady na Wielki Post”, „Zmień życie ze św. Józefem” i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania! 


W czwartek, jak co tydzień o g. 19.00, zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną. 


W piątek zapraszamy na comiesięczne spotkanie Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii. Najpierw o g. 17.00 będzie Nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, które poprowadzą członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, potem Msza św. i po niej spotkanie formacyjne. Zapraszamy 


W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowe osoby chore do takich odwiedzin. 


W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc - zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Składając podziękowanie dotychczasowym ofiarodawcom nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie naszych inwestycji.

 

W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. 


Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni palemki, które zostaną poświęcone, a na Mszy o g. 12.00 będzie procesja z palmami. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowują palemki na Niedzielę Palmową. Dlatego w przyszłą niedzielę na placu kościelnym przed każdą Mszą św. będzie można te palemki nabywać za dobrowolną ofiarą. Zachęcamy. 


19 marca - w uroczystość św. Józefa w całym Kościele katolickim został zainaugurowany ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny, który zakończy się obchodami Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w czerwcu 2022 r. Rok Rodziny jest szczególnym czasem promocji wartości małżeństwa i rodziny oraz modlitwy za małżeństwa i rodziny. Od 19 do 25 marca obchodzimy w Polsce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Jest to inicjatywa modlitewna, mająca na celu uratowanie życia dzieci nienarodzonych, ich rodziców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji lub otrzymali trudną diagnozę prenatalną. W tym czasie modlimy się również w intencji pielęgniarek, położnych i lekarzy, polityków, dziennikarzy oraz wszystkich osób domagających się zabijania dzieci nienarodzonych. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji życia zarówno w naszym kościele podczas wieczornych Mszy św. jak i we wspólnotach i w rodzinach. Przypomnijmy, że 25 marca każdego roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony Dzień Świętości Życia. Będzie on kolejną okazją nie tylko do modlitwy za małżeństwa i rodziny w parafiach ale również do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do czego zachęcamy. 


W naszym kościele parafialnym nadal będziemy codziennie po wieczornych Mszach św. - tak jak dotychczas - odmawiać „Koronkę do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej, solidarnej modlitwy. W sobotę – 27 marca, o g. 11.00, w katedrze kaliskiej odbędzie się uroczysty Ingres Ks. Bpa Damiana Bryla. Prosimy o modlitwę w int. nowego Pasterza naszej Diecezji.