Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII N. Zwykłej – 2.08.09

Dziś w nocy wróciliśmy z dziećmi i młodzieżą naszego dekanatu z wczasorekolekcji z nad morza. Bogu niech będą dzięki za ten czas łaski, czas fizycznego wypoczynku i duchowych przeżyć.

Dzisiejszej nocy gościliśmy w naszej parafii grupę pielgrzymów z Gniezna. Bóg zapłać tym, którzy użyczyli gościny pielgrzymom.

We wtorek, 4 sierpnia wspominamy świętego Jana Marię Vianneya, francuskiego kapłana żyjącego na przełomie XVIII i XIX w. W tym roku mija też sto pięćdziesiąt lat od śmierci świętego proboszcza z Ars, który swoją miłością, pokorą i cierpliwością potrafił przyprowadzić do Boga nawet najbardziej zatwardziałych grzeszników. Papież Benedykt XVI ogłaszając w tym roku rok kapłański, ustanowił św. Jana Vianneya patronem wszystkich księży, aby był dla nich wzorem i wstawiennikiem u Boga. Módlmy się w tym dniu i nie tylko za wszystkich kapłanów, by wzrastali w świętości i by zawsze ich praca była uwielbieniem Bożej miłości.

W czwartek przypada I Czwartek miesiąca – obchodzimy w tym dniu święto Przemienienia Pańskiego. W Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie w tym dniu, jak zwykle, Msza św. w int. rodzin i obrony poczętego życia transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

W czwartek o 19.00 zapraszamy na adorację Jezusa Eucharystycznego, a po niej na spotkanie formacyjne na plebanię.

W piątek będzie I Piątek miesiąca. Pół godz. przed Mszami św. będzie spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcamy do skorzystania.

Taca w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie zechcecie na ten cel złożyć.

W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia ok. g. 18.00 przychodzi do nas pielgrzymka z Koszalina. Kwatermistrzowie w tym dniu ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów.  Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

8 sierpnia o g. 7.00 będzie wyjazd autokarowy na pielgrzymkę do Lichania. Koszt wyjazdu: 25 zł. od osoby. Zapisywać się można u pań: Drobnikowej i Żubrowskiej.