Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tegorocznych świąt wielkanocnych.

- Księżom wikariuszom za posługę konfesjonału i czynny udział w Triduum Paschalnym.

– Księdzu Łukaszowi za ustrojenie wraz z młodzieżą „Grobu Pańskiego”, Księdzu Mariuszowi za opiekę nad ministrantami, Siostrom „Obliczankom” za modlitwę i zaangażowanie w liturgię. Panu Organiście za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego, Panu Kościelnemu za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego, Naszemu klerykowi Jakubowi za stałą asystę liturgiczną w czasie Triduum Paschalnego. Ministrantom naszej parafii za służbę liturgiczną i adorowanie Pana Jezusa w Wielką Sobotę. - Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie święta wielkanocne. Wszystkim serdecznie dziękujemy i „Bóg zapłać”! .

Dziś nadal rozprowadzamy świąteczny numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.


W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach dziś, jutro i w przyszłą niedzielę o g. 10.30 będziemy nadal na żywo przez Internet transmitować Msze św. z naszego kościoła w Błaszkach. Z uwagi na panującą pandemię dziś, jutro i w przyszłą niedzielę o g. 15.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św. błagalna.


Jutro (poniedziałek), drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! 


Od Wielkiego Piątku do przyszłej niedzieli przeżywamy w Kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia o szybkie ustanie pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, o zdrowie dla chorych, o siły dla wszystkich, którzy się opiekują chorymi i starszymi oraz za rządzących aby w tym trudnym czasie podejmowali mądre i odpowiedzialne decyzje służące prawdziwemu dobru Polaków! Zapraszamy! 


W okresie epidemii dostęp do sakramentalnej spowiedzi i sakramentalnej Komunii jest dla wielu wiernych utrudniony, czasem wręcz niemożliwy. Z tego względu rodzą się wątpliwości co do zachowania ciągłości pobożnych praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz pięciu pierwszych sobót miesiąca, które wielu wiernych podejmuje, a które w tym roku przypadły w czasie Triduum Paschalnego. Obie praktyki dla zachowania duchowych owoców zakładają przyjęcie Komunii sakramentalnej w określonym czasie. Dlatego jeśli w trakcie odprawiania tych praktyk nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc. Zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek / sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać. Int. Różańca na kwiecień „O szybkie ustanie pandemii”. 


W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Zebrano na ten cel 2.381 zł W minionym tygodniu anonimowi ofiarodawcy z naszej parafii złożyli dodatkowo na w/w cel ofiary pieniężne: z Brzozowca 500 zł., z ul. Sulwińskiego – 400 zł. i z ul. Sieradzkiej – 300 zł. Bóg zapłać! W sumie na dzień 3 kwietnia 2021 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 256.434 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 23.519 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy o życzliwość i dalsze wsparcie naszych inwestycji. 


Wszystkim naszym parafianom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana oraz dobrego zdrowia. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z pandemią w naszym kraju. Zachęcamy też naszych parafian do przyjmowania Chrystusa Eucharystycznego w komunii duchowej, do solidarności z potrzebującymi oraz do korzystania z różnych treści duchowych w mediach. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Świąt i Oktawy Wielkanocnej.