Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli Zwykłej 9.08.09

Dziś rano wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Lichenia.

Dziś wieczorem, ok. g. 18.00 przychodzi do nas pielgrzymka z Koszalina. Kwatermistrzowie w godzinach południowych będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg i posiłek dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. Będzie ich wszystkich ok. 180 osób. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy wszystkich chętnych parafian i gości.

W środę o g. 18.00 zapraszam na Mszę św. wdowy i wdowców. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla wdów i wdowców chrześcijańskich. Serdecznie zapraszam.

W najbliższy czwartek przypada 13 dzień sierpnia. Z tej racji, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie procesja maryjna ze świecami wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową – serdecznie zapraszamy zwłaszcza wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W czwartek o 19.00 będzie w kościele adoracja Jezusa Eucharystycznego a po niej spotkanie formacyjne na plebani.

W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedziele i święta. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. O g. 9.00 w kościele błaszkowskim będzie uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem pocztów sztandarowych z LO w Błaszkach. Po Mszy św. w gmachu LO będzie okolicznościowa akademia, na którą wszyscy są zaproszeni.

W sobotę też będzie odpust parafialny w Wojkowie.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 będą dożynki parafialne – rolników z wieńcem i owocami ziemi będą w tym roku reprezentować mieszkańcy wsi Adamki.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcam do nabywania i czytania

Dzisiejsza taca jest taca inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebanii). O wysokości tej tacy poinformuję parafian w przyszłą niedzielę.