W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Zebrano na w/w cel 2.266 zł. W sumie na dzień 5.06.2021 r. na rzecz w/w inwestycji dysponujemy kwotą 264.588 zł. Potrzebujemy jeszcze ok. 15.380 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękując ofiarodawcom nadal prosimy o dalsze zrozumienie i wsparcie.

Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej, dzieciom, które sypały kwiatki oraz Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy!

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze proponujemy rozmowę z nawróconym do Boga dietoterapeutą Markiem Zaremba, który razem z ks. Markiem Dutkiewiczem proponują udział w rekolekcjach zawierzenia przez serce św. Józefa, o diecezjalnej Caritas, o bezsenności i wiele innych wartościowych tekstów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę będziemy przeżywać w naszej parafii Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową prze Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy. W środę też zapraszamy na comiesięczne spotkanie Koło Przyjaciół Radia Maryja. O g. 18.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie formacyjne. Intencja różańcowa na czerwiec O B. bł. i zdr. dla naszych Parafian przeżywających tegoroczną „kolędę”.

W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii, odbędzie się zgodnie z tradycją błogosławienie wianków i ziół, a po liturgii, o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

W piątek przypada uroczystość Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu nie ma postu.

Przypominamy, że I Komunia św. w naszej Parafii w tym roku odbywa się w dwóch terminach: 9 maja oraz 13 czerwca. Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. 13 czerwca zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie we wtorek o g. 16.00. Na spotkaniu tym będzie próba generalna. Natomiast w sobotę, o g. 9.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla tych dzieci i ich rodziców, a w przyszłą niedzielę – 13 czerwca, o g. 10.00 będziemy przeżywać w Błaszkach uroczystą Mszę św. I-komunijną. Ze względu na trwającą pandemię prosimy aby kościół w tym czasie udostępnić do wyłącznej dyspozycji dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom. Prosimy uwzględnić to przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju.

Od dwóch tygodni trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda”. My księża robimy co tylko możliwe aby tegoroczna kolęda, z powodu pandemii, przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Dlatego nadal prosimy aby w czasie najbliższej „kolędy” nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować stolik z obrusem i wodą święconą na otwartej przestrzeni, na zewnątrz domowego pomieszczenia. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Jeżeli zaś u kogoś w rodzinie będzie pandemia to można będzie z księdzem umówić inny termin „kolędowania”. Podczas kolędy, jak co roku, zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na remonty naszych obiektów kościelnych i poproszą o te cegiełki. Zostawiamy też w domach broszury zatytułowane „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Zachęcamy do ich czytania.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00 Ul. Sieradzka - (3 księży)

Wtorek od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.), a od g. 15.00 – 2 bloki na Pl. Niepodległości - (1 ks.)

Środa od g. 15.00 - ul. Przemysłowa – bloki nr „8”, „9” i „10” i 2 domy prywatne - (3 ks.)

Czwartek od g. 15.00 – Pl. Niepodległości po str. Sióstr (2 ks.), oraz 2 bloki na Pl. Sulwińskiego (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 – ul. Pułaskiego i „Kamienica” – (2 ks.) oraz ul. Ogrodowa i Marszałka – (1 ks.)

Sobota od g. 15.00 – Borysławice Osiedle (3 ks.)

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!