Dziś przeżywamy w Błaszkach, po raz drugi w tym roku, uroczystość I Komunii św. 36 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły I sakramentalną spowiedź, a dziś po raz pierwszy przyjmą (przyjęły) Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, a dzieci prosimy o jak najczęstsze i godne przyjmowanie P. Jezusa w Komunii św. oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

Przed nami Biały Tydzień, którego celem jest wyciszenie i pomoc w pełnym przeżywaniu sakramentu. Przez cały więc najbliższy, tzw. Biały Tydzień, aż do soboty włącznie, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. We wtorek będzie poświęcenie Pisma św., rowerów i innych religijnych pamiątek pierwszokomunijnych, a w czwartek będą rozdane obrazki pierwszokomunijne i książeczki pierwszo piątkowe. Ze względu na pandemię nie organizujemy w tym roku wspólnej pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę , ale proponujemy i zachęcamy aby w najbliższym czasie zorganizować prywatnie taką pielgrzymkę dziękczynno-błagalną ze swoim dzieckiem na Jasną Górę bądź do innego sanktuarium..

Rodzice Dzieci I-komunijnych z racji uroczystości swoich dzieci w prezencie pierwszokomunijnym złożyli ofiarę pieniężną w wysokości 1.800 zł. na rzecz sfinansowania dwóch ostatnich inwestycji kościelnych. Ponadto także anonimowy ofiarodawca z ul. Sieradzkiej złożył w minionym tygodniu ofiarę w wysokości 1.000 zł. na ten sam cel. W sumie na dzień12.06.2021 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 267.388 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 12.580 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękując ofiarodawcom nadal prosimy o dalsze zrozumienie i wsparcie.

Dziś (niedziela) przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej o g. 17.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła, na które zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

W czwartek o g. 19.00 – jak co tydzień - będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę o g. 12.00 w naszej świątyni parafialnej będzie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Bpa Łukasza Buzuna uroczysta Msza św. sprawowana z racji Jubileuszu 100-lecia obecności i posługi „Sióstr Obliczanek” w Błaszkach. Wyrazimy w ten sposób wdzięczność zarówno Bogu jak i „Siostrom Obliczankom” za dar ich obecności i posługi w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od trzech tygodni trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda”. Z powodu pandemii chcemy aby przebiegała ona sprawnie i bezpiecznie. Dlatego nadal prosimy aby w czasie najbliższej „kolędy” nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować stolik z obrusem i wodą święconą na otwartej przestrzeni, na zewnątrz domowego pomieszczenia. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Podczas kolędy, jak co roku, zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na remonty naszych obiektów kościelnych i poproszą o te cegiełki. Zostawiamy też w domach broszury zatytułowane „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Zachęcamy do ich czytania.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

• Poniedziałek od g. 9.00 Żelisław n/drogą – (2 ks.), a od g. 15.00 ul. Młyńska i „Domki Pietruchy” (1 ks.)
  • Wtorek od g. 9.00 – Lubanów (2 ks.), a od g. 15.00 – ul Pomorska i Szkolna - (1 ks.)
  • Środa od g. 15.00 - ul. Przemysłowa -Blok nr „4” – (2 ks.) oraz „Stare Miasto, „Błaszkowianka” i ul. Kościelna – (1 ks.)
  • Czwartek od g. 9.00 – Wójcice od str. Kokoszek (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Kaliska (2 ks.)
  • Sobota od g. 9.00 – Kołdów – (1 ks.) oraz Smaszków i Kostrzewice – (2 ks.)

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!