Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś (niedziela) po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne wszystkich zainteresowanych naszą XII błaszkowską pielgrzymką na Jasną Górę od 9 do 15 sierpnia.

Pojutrze (wtorek) obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w tym dniu o g. 7.00 i g. 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Składamy życzenia naszemu „kościelnemu” Pawłowi i wszystkim solenizantom tego dnia.

W najbliższy czwartek nie będzie już wieczornej Adoracji. Będzie ona wznowiona po wakacjach! W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi - w piątek już od g. 17.00. Intencja Różańca na lipiec: „Za rolników naszej parafii”.

Przypominamy, że „Koło Przyjaciół Radia Maryja” w Błaszkach organizuje w niedzielę – 11 lipca br. wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę „Radia Maryja” na Jasną Górę, a w poniedziałek - 19 lipca wyjazd do siedziby „Radia Maryja” w Toruniu. Koszt pierwszego wyjazdu – 50 zł., a koszt wyjazdu do Torunia – 100 zł. Zapisy przyjmują Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Tydzień temu na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego anonimowa osoba z Brzozowca złożyła ofiarę 1.000 zł. oraz Siostry „Obliczanki” z racji jubileuszu 100 lecia pobytu w Błaszkach złożyły również ofiarę w kwocie 1.000 zł. W sumie na dzień 26.06.2021 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 270.388 zł. Pozostała jeszcze do spłacenia kwota 9.580 zł. będzie sfinansowana z tegorocznych ofiar „ kolędowych”.

W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Wszystkim rodzinom naszej parafii (ponad 1000 rodzin, czyli zdecydowana większość przyjęła „kolędę”) składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy, za wspólną modlitwę i szczere rozmowy. Paniom i panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, a tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia. Dziękujemy za Waszą serdeczną, kolędową życzliwość.

Ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na ostateczne spłacenie długu za podziemne odwodnienie i modernizację placu kościelnego oraz za ostateczny remont dawnej organistówki i pokrycie jej nowym poszyciem dachowym wykonanym jesienią ubiegłego roku, natomiast reszta zostanie przeznaczona na budowę nowego parkanu przed kościołem. Ks. Proboszcz swoje osobiste środki finansowe z „kolędy” przeznaczy na remont (pomalowanie) dachu na plebanii i na garażach wikariuszowskich. Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczone na rzecz wspomnianych inwestycji stanowią w sumie kwotę 45.000 zł. Z tego na ostateczny remont dawnej organistówki i pokrycie jej nowym poszyciem dachowym – 15.400 zł. oraz na spłacenie długu za ostatnie 2 inwestycje kościelne – 9.580 zł. , a na wykonanie nowego parkanu przed kościołem – 20.020 zł. Także Urząd naszej Gminy przyznał i przekazał nam na ten cel - 20.000 zł. W sumie więc na dzień 27 czerwca 2021 r. na rzecz budowy nowego parkanu przed kościołem dysponujemy kwotą 40.020 zł. W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie robót remontowo-budowlanych związanych z rozbiórką starego i budową nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. Dziś Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzą comiesięczną zbiórkę pieniężną na ten cel. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Z racji rozpoczętych już wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

Na stoliku pod chórem wyłożone są broszury pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Gdy dziecko pyta o sex”. Broszury są bezpłatne i przeznaczone zasadniczo dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Wychodząc z kościoła można je wziąć ze sobą. Centrum Życia i Rodziny w Polsce rozpoczęło kampanię, której celem jest oficjalne przeniesienie „Dnia Ojca” z 23 czerwca na 19 marca, czyli na uroczystość św. Józefa. Centrum chce zachęcić polskie władze do oficjalnego powiązania obchodów „Dnia Ojca” z osobą św. Józefa, który jest wzorem każdego ojca. Dlatego na stoliku pod chórem wyłożone są stosowne deklaracja popierające tę inicjatywę. Prosimy o wpisywanie się do tej deklaracji do przyszłej niedzieli włącznie.

W gablocie parafialnej jest wywieszony plakat nawiązujący do akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej. Akcja ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby (koszt 40€ czyli 180 zł.) lub wyprawki zawodowej (np. zakupu niezbędnych narzędzi do pracy), która umożliwi usamodzielnienie się absolwentki (koszt 150€ czyli 675 zł.). Biskup Kaliski zapraszam parafie do włączenia się w tę akcję pomocową - mogą być indywidualni lub grupowi sponsorzy. Osoby zainteresowane tym sponsoringiem prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.