W minionym tygodniu ks. Mariusz Przybylski wraz z pielgrzymami Grupy „Różanej” przekazał na rzecz budowy nowego parkanu przed kościołem - 1.000 zł. Na dzień 28 sierpnia 2021 r. na rzecz wybudowania nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach dysponujemy kwotą 44.790 zł. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną zbiórkę pieniężną na wspomniany cel. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna. W numerze między innymi o problemie współuzależnienia od alkoholu, o Domu św. Teresy z Kalkuty w Kaliszu, o znieważaniu dzisiaj polskich żołnierzy i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Witamy tych, którzy po wakacjach wrócili i nadal wracają szczęśliwie do domu. W środę rano rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.

Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne.

W czwartek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Początek nabożeństwa o g. 17.00. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Natomiast w czwartek o g. 19.00 wznawiamy po wakacyjnej przerwie cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez księdza. Serdecznie zapraszamy!

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się o g. 17.00. Zapraszamy zwłaszcza uczniów szkół z terenu parafii. Natomiast o g. 19.00 w piątek zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich katechetów naszej parafii.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy więc chorych chcących takich odwiedzin zgłosić w tym tygodniu w kancelarii parafialnej i przygotować ich do tych odwiedzin.

Z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój na świecie”.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa. Natomiast w przyszłą niedzielę, o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XIX piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Zapisywać się można już w tym tygodniu. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

Informujemy, że nadal poszukujemy osoby zainteresowanej pracą przy segregacji śmieci na naszym cmentarzu. Zainteresowanych powyższą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Witamy dziś w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Mariusza Dylaka, który dotychczas pracował w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim, a teraz dekretem biskupa kaliskiego został skierowany do Błaszek. Życzymy ks. Mariuszowi szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich zaś parafian prosimy o modlitwę w int. nowego ks. wikariusza naszej parafii.