W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz wybudowania nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. Zebrano na ten cel 2.280 zł. W sumie więc do dnia 4 września 2021 r. na rzecz wspomnianej inwestycji dysponujemy kwotą 47.070 zł. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o problemie współuzależnienia od alkoholu, o Domu św. Teresy z Kalkuty w Kaliszu, o znieważaniu dzisiaj polskich żołnierzy i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś w sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach organizowane są diecezjalne dożynki. Nasz dekanat wraz z wieńcem dożynkowym będą reprezentować na tych dożynkach mieszkańcy Maciszewic, którym za tę dyspozycyjność i posługę serdecznie dziękujemy.

Dziś na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Natomiast o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę o g. 18.00. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.

W środę - 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XIX piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszyscy biorący udział w pielgrzymce powinni być zapisami (podać adres i PESEL). Zapisywać się można jeszcze do wtorku do południa. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. (tj. koszt ubezpieczenia). Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie. Prosimy też aby każdy pielgrzym był wyposażony we własną wodę do picia i w maseczkę ochronną.

8 września obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym w tym dniu, na Mszach św. o g. 7.00 i 18.00 będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion.

W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez księdza. Serdecznie zapraszamy!


Nadal przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, aby gruzu po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.

 

Ks. Mariusz przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu. Zbiórki w soboty o g. 9.00.


Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w niedzielę 05 września włączamy się w przeżywanie Dnia Solidarności z Afgańczykami. W modlitwie będziemy prosili o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, których wiele tysięcy ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla nich i organizację długofalowego wsparcia działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Propozycja wezwania do modlitwy wiernych na niedzielę 5 września:

Módlmy się o pokój w Afganistanie i za wszystkich Afgańczyków, aby we wzajemnym dialogu znaleźli drogę do rozwiązanie konfliktu, a Ci którzy zostali zmuszeni do ucieczki z własnej ojczyzny chroniąc swe życie i zdrowie, otrzymali konieczne wsparcie i pomoc. Ciebie prosimy…