Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci. Punktem kulminacyjnym tego roku jest Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej - założycielki Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach, która będzie sprawowana dziś (niedziela) 12 września 2021 o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystość transmitować będą na żywo wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. Bogu niech będą dzięki!

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz o narodowych rekolekcjach i zawierzeniu narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Od numeru bieżącego nowa cena dwutygodnika „Opiekun” – wynosi 3,5 zł. Prosimy to uwzględnić przy zakupie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W ubiegłą niedzielę po Mszach św. przeprowadziliśmy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Afgańczyków. Zebraliśmy na ten cel 560 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju XI „Tydzień wychowania” pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Będą to kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież
i wychowawców.
Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, z racji 13 dnia miesiąca będzie „nabożeństwo fatimskie” z procesją różańcową i z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

 

W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę „Koła Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

 

W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez księdza. Serdecznie zapraszamy!

 

W najbliższą sobotę - 18 września, w święto św. Stanisława Kostki odbędzie się XIII Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w czasie której nastąpi zawierzenie wspólnoty ministranckiej św. Józefowi – patronowi diecezji. O g. 9.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla, a o g. 10.00 przejazd do budynku WSD, spotkanie z zaproszonymi gośćmi i posiłek. Naszych ministrantów zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Mariuszem – opiekunem naszych ministrantów.

 

W sobotę - 18 września odbędzie się też III diecezjalna pielgrzymka Jubilatów sakramentu małżeństwa do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapraszamy małżonków przeżywających
w roku bieżącym 25 lub 50 – lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11
00 konferencją i nabożeństwem do św. Józefa, a o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. z obrzędem odnowienia ślubów. Małżeństwa, których dane zostały zgłoszone do kurii, otrzymały drogą pocztową indywidualne zaproszenia.

 

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju.

 

W przyszłą niedzielę - 19 września odbędzie się Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego - komunikat do odczytania.