Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna”.z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz o narodowych rekolekcjach i zawierzeniu narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Przypominamy, że od numeru bieżącego nowa cena dwutygodnika „Opiekun” – wynosi 3,5 zł. Prosimy to uwzględnić przy zakupie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

We wtorek o g. 19.30 na plebanii odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich członków Rady parafialnej na to spotkanie.

W środę będziemy przeżywać w naszym kościele całodzienne Jerycho Różańcowe. Zapraszamy na krótką modlitwę.


Również w środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne.


W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez księdza. Serdecznie zapraszamy!


W przyszłym roku Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego młodzież naszej parafii pragnącą przyjąć ten sakrament w przyszłym roku zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w kościele parafialnym w najbliższy piątek o g. 16.00. Chodzi o młodzież klas VIII oraz młodzież Szkół Ponadpodstawowych, która dotychczas tego sakramentu jeszcze nie przyjęła. Zapraszamy!


Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 25września. Wyjazd sprzed kościoła o g. 7.00. Zapisy przyjmuje Elżbieta Drobnik. Zapraszamy.


Ks. Mariusz przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa. Zbiórki w soboty o g. 9.00.


W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych w kościołach w celu corocznego badania niedzielnych praktyk religijnych w polskich parafiach (dominicantes et communicantes).


W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz budowy nowego parkanu przed kościołem. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.


Nadal przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, aby gruzu czy też innych elementów po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i zabierać ze sobą z cmentarza.