Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Odsłony: 734

W ubiegłą niedzielę po Mszach św. odbyła się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Zabrano na ten cel 650 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary !


Dziś Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną zbiórkę pieniężną na budowę nowego parkanu przed kościołem. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Przypominamy, że od ostatniego numeru nowa cena dwutygodnika „Opiekun” – wynosi 3,5 zł. Prosimy to uwzględnić przy zakupie. Zachęcamy do nabywania i czytania. W numerze podany jest program Narodowych rekolekcji oraz rozważania i modlitwy na każdy z 9 dni nowenny przed zawierzeniem św. Józefowi Narodu i Kościoła w Polsce, które odbędzie się 7 października w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zarówno program jak i Instrukcja udziału w Rekolekcjach i w Zawierzeniu opublikowane są na naszej internetowej stronie parafialnej i wywieszone są w gablocie parafialnej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o jak największe owoce rekolekcji i Aktu zawierzenia oraz zachęcamy do odprawienia nowenny przed Aktem Zawierzenia.


Dziś odbywa się liczenie wiernych w kościołach w celu corocznego badania niedzielnych praktyk religijnych w polskich parafiach (dominicantes et communicantes).


We wtorek - 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 – już po raz kolejny - na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  Uczestnicy tej akcji modlić się będą  o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo. W Błaszkach modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia we wtorek o g. 15.00 przed kościołem parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


W środę – 29 września swoje imieniny obchodzi S. Michaela – przełożona Błaszkowskich Sióstr „Obliczanek”. Naszej Solenizantce życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej, pokoju, zdrowia oraz ochrony św. Michała Archanioła przed wszelkim złem, dziękując zarazem Siostrze za wszelką posługę w Błaszkach. Modlimy się również o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr „Obliczanek”.


W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !


W piątek rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, a dorosłych dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.


W piątek będzie I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną zacznie się już o g. 17.00.


W sobotę będzie I sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Natomiast po Mszy św. o g. 18.00 będzie nabożeństwo I-sobotnie, na które zapraszamy czcicieli NMP, a zwłaszcza członków Żywego Różańca naszej Parafii przypominając, że wtedy jest również wymiana tajemnic różańcowych. Intencja różańca na październik: „za naszą Ojczyznę”.


W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Mirosława Lipkę – Dyrektora Domu św. Bartymeusza w Domaniewie, który na wszystkich Mszach św. wygłosi Słowo Boże i przybliży nam odnowioną niedawno działalność Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie. W przyszłą niedzielę również, od g. 7.30 przed „Błaszkowianką”, odbędzie się kiermasz ciast zorganizowany dla małej Jagódki chorej na SMA. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.


W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.
Pięć lat temu nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w parafii, w ramach tzw. Programu FEAD. Kolejny etap realizacji tego programu będzie obejmował pomoc żywnościową w okresie od października 2021 do czerwca 2022 r. Pomoc tę mogą otrzymywać tylko osoby z terenu naszej parafii, zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami kryterium dochodowego. Stosowne skierowania tym właśnie osobom wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący ją otrzymywać, w ciągu dwoch najbliższych tygodni, udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.


Na koniec ze smutkiem informujemy, że 23 września zmarł biskup kaliski senior Edward Janiak. Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda zostanie odprawiona w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu we wtorek 28 września 2021 r. o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we Wrocławiu w środę 29 września 2021 r. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca (ul. Bujwida 51) o godz. 11.00. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu przy ul. Bujwida. Natomiast 25 września o g. 17.45 w szpitalu w Łodzi zmarł ks. prałat Ryszard Tuzin pełniący posługę proboszcza w parafii św. Anny w Błaszkach w latach 1982 – 2008. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w rodzinnych Dąbrowicach - w sobotę 2 października 2021 r. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele p.w. św. Wojciecha w Dąbrowicach o g. 11.00. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu parafialnym w Dąbrowicach. Wszystkich prosimy o modlitwę w int. zmarłego ks. biskupa E. Janiaka i ks. prałata R. Tuzina. Na prośbę ks. Proboszcza Jerzego Mikołajewskiego i za zgodą Burmistrza Błaszek, w sobotę o g. 8.00 przed naszym kościołem w Błaszkach będą podstawione dwa autokary gminne. Jeżeli ktoś z wiernych chciałby wziąć udział w pogrzebie śp. Ks. prałata Ryszarda Tuzina to może (nieodpłatnie) z tych autokarów skorzystać. Osoby pragnące skorzystać z tej oferty prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.