Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Odsłony: 648

W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz budowę nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. Zebrano na ten cel 2.147 zł. W sumie więc do dnia dzisiejszego na rzecz parkanu kościelnego dysponujemy kwotą 49.217 zł. Bóg zapłać!

Wczoraj w parafii p.w. św. Wojciecha w Dąbrowicach, w diecezji łowickiej odbył się pogrzeb byłego długoletniego proboszcza Błaszek ks. prałata R. Tuzina. Dziękujemy wszystkim parafianom biorącym udział w tym pogrzebie i wszystkim, którzy zamówili Msze św. za + kapłana. Burmistrzowi Błaszek natomiast dziękujemy za nieodpłatne użyczenie autokaru gminnego na wyjazd naszych parafian na ten pogrzeb.

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Mirosława Lipkę – Dyrektora Domu św. Bartymeusza w Domaniewie, który na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże i przybliża nam odnowioną niedawno działalność Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie. Dziś również, od g. 7.30 przed „Błaszkowianką”, odbywa się kiermasz ciast zorganizowany dla małej Jagódki chorej na SMA. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Przypominamy, że od ostatniego numeru nowa cena dwutygodnika „Opiekun” – wynosi 3,5 zł. Prosimy to uwzględnić przy zakupie. Zachęcamy do nabywania i czytania. W numerze podany jest program Narodowych rekolekcji oraz rozważania i modlitwy na każdy z 9 dni nowenny przed zawierzeniem św. Józefowi Narodu i Kościoła w Polsce, które odbędzie się 7 października w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zarówno program jak i Instrukcja udziału w Rekolekcjach i w Zawierzeniu opublikowane są na naszej internetowej stronie parafialnej i wywieszone są w gablocie parafialnej. Znów zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o jak najlepsze owoce rekolekcji i Aktu zawierzenia oraz zachęcamy do odprawienia nowenny przed Aktem Zawierzenia oraz do uczestnictwa, w miarę możliwości, w rekolekcjach i w samym Akcie Zawierzenia.

Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

W środę zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po niej „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

W piątek zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po niej młodzież pragnącą przyjąć w przyszłym roku sakrament bierzmowania razem ze swoimi świadkami.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Prosimy o wsparcie.

Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

Pięć lat temu nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących, w ramach tzw. Programu FEAD. Prosimy aby osoby z terenu naszej parafii kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący z niej korzystać dostarczyły do końca tego tygodnia do naszej kancelarii odpowiednie skierowania z GMOPS-u. Po tym czasie już żadnych skierowań nie będziemy przyjmować.

Drodzy Parafianie! Pragniemy przypomnieć, że w ramach systematycznej segregacji oraz wywozu śmieci i dbania o estetykę naszego cmentarza na wiosnę br. zlikwidowaliśmy jedno z kilku miejsc dotychczasowego składania śmieci na cmentarzu. Chodzi o miejsce znajdujące się po dwóch stronach cmentarnej bramy i furtki wejściowej na tzw. „nowy cmentarz”. Miejsce to jest odtąd przeznaczone na nowe groby dlatego znów prosimy aby nie lokować tam żadnych nieczystości. Niebawem na naszym cmentarzu wybudowane będą 3 nowe boksy betonowe, w których będzie można składać nieczystości do znajdujących się w nich pojemników. Ponawiamy również naszą prośbę o wspólne zadbanie o porządek na cmentarzu i w miarę możliwości zabieranie wypalonych wkładów i zniczy ze sobą do swoich przydomowych koszy na śmieci. W ten sposób szybciej uporamy się z tzw. problemem śmieciowym” na cmentarzu. Prosimy Was o zrozumienie i pomoc.