Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Odsłony: 589

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Polsce XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za Wasze wsparcie!

W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii ks. Mirosława Lipkę – Dyrektora Domu św. Bartymeusza w Domaniewie, który na wszystkich Mszach św. głosił Słowo Boże i przybliżał nam odnowioną niedawno działalność Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie. Mężczyźni ci będą hodować drób na cele własnego utrzymania dlatego ks. Mirosław prosi rolników o zbiórkę i ofiarowanie zboża dla na ten cel. Zboże to można dostarczyć bezpośrednio do „Domu Bartymeusza” w Domaniewie.

Dziś o g. 16.00 w Domaniewie nastąpi uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki z nową figurą Matki Bożej, zlokalizowanej w środku wioski. Dziękujemy pomysłodawcom, fundatorom i mieszkańcom Domaniewa za to piękne dzieło. Niech Matka Boża otacza Was płaszczem swojej matczynej opieki. 

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze możemy przeczytać o poglądach Prymasa Wyszyńskiego na komunizm, o objawieniach fatimskich, o Międzynarodowym Dniu Świadomości Jąkania , o starzeniu się mężczyzn i wiele innych. Przypominamy, że nowa cena dwutygodnika „Opiekun” – wynosi 3,5 zł. Prosimy to uwzględnić przy zakupie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 

W środę będziemy mieć w parafii „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W środę też, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy!

W czwartek – 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

Dekretem Biskupa Ordynariusza Kaliskiego Damiana Bryla z dniem 10 października br. został zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Łukasz Rau i został skierowany do pracy duszpasterskiej na stanowisko wikariusza parafialnego w parafii p.w. NSPJ w Opatówku (już dzisiaj ks. Łukasz tam posługuje). Na razie nie wiemy kto będzie skierowany przez biskupa kaliskiego na stanowisko drugiego wikariusza błaszkowskiego. Ks. Łukasz Rau pracował jako wikariusz w naszej parafii 2 lata. Za ten czas pracy u nas serdecznie dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się na nowym miejscu pracy. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę zarówno w intencji odchodzącego wikariusza - ks. Łukasza Rau, jak i w intencji nowego wikariusza, który - z woli biskupa- podejmie niebawem posługę w Błaszkach.