W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”. Zebraliśmy na ten cel 1740 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłą niedzielę w Domaniewie odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki z nową figurą Matki Bożej, zlokalizowanej w środku wioski. Dziękujemy pomysłodawcom, fundatorom i mieszkańcom Domaniewa za to piękne dzieło. Przy tej okazji mieszkańcy Domaniewa złożyli w ofierze 500 zł. na rzecz remontu parkanu kościelnego. Na ten sam cel anonimowy ofiarodawca złożył ofiarę 5.000 zł., a Andrzej Kowalczyk z Maciszewic ofiarował 3.000 zł. W sumie na dzień 16 października br., na rzecz budowy nowego parkanu przed kościołem, dysponujemy kwotą 57.717 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

W minionym tygodniu, w ramach gruntownego remontu błaszkowskiej Wikariatki, wykonaliśmy ekologiczne odwodnienie tego budynku. W skutek wspomnianej inwestycji nasza Wikariatka nie będzie już dalej niszczona z powodu podtapiania wodami opadowymi. Za pomoc w wykonaniu tego odwodnienia dziękujemy bardzo Krzysztofowi Podgórskiemu z Błaszek, Andrzejowi Kowalczykowi z Maciszewic oraz Edwardowi Szczepańskiemu z Błaszek. Bóg zapłać !

Dziś w naszej parafii obchodzimy tzw. niedzielę powołaniową. Z tej racji gościmy dzisiaj kleryka naszej diecezji ………………………………………………………… z Gostyczyny, który dzieli się z nami swoim świadectwem, modli się z nami i za nas, a po Mszy św. przeprowadzi powołaniową zbiórkę do puszek na potrzeby kleryków naszej diecezji. Bóg zapłać za Wasze ofiary!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Rozprowadzamy też nową książkę z serii „Wszystko o” zatytułowaną „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Książka ta napisana w sposób popularny i zwięzły zawiera treści pogłębiające wiedzę na temat tego sakramentu, daje odpowiedzi na pojawiające się najczęściej pytania i wątpliwości oraz pomaga owocnie przyjmować ten sakrament. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.


Jutro (poniedziałek) – 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, przypada Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach służby zdrowia.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Misje.

 

Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy.

Od tygodnia w naszej parafii mamy tylko jednego wikariusza. Nadal czekamy aż Biskup Ordynariusz po powrocie z wizyty ad limina z Rzymu podejmie decyzję o wyborze i skierowaniu do Błaszek nowego wikariusza. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.