1. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii obchodziliśmy tzw. niedzielę powołaniową i gościliśmy kleryka z naszej diecezji. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby kleryków naszej diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1300 zł. Bóg zapłać!

  1. W minionym tygodniu właściciel sklepu „Mrówka” w Błaszkach Przemysław Stępień ofiarował na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego 3.000 zł., a Zarząd Banku Spółdzielczego w Błaszkach z prezesem Jerzym Jałowy przekazał na ten cel 2.500 zł. W sumie na dzień 23.10.2021 na rzecz remontu parkanu kościelnego dysponujemy kwotą 63.217 zł. W przyszłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na ten cel. Dziękując ofiarodawcom prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie !

  1. Dziś, pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

  1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W numerze m.in. o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, o przyczynach coraz częstszego rozdrażnienia kobiet w pewnym wieku itp. Rozprowadzamy też nową książkę z serii „Wszystko o” zatytułowaną „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Książka ta napisana w sposób popularny i zwięzły zawiera treści pogłębiające wiedzę na temat tego sakramentu, daje odpowiedzi na pojawiające się najczęściej pytania i wątpliwości oraz pomaga owocnie przyjmować ten sakrament. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

  1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

  1. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie wyjątkowo w najbliższy piątek, a nie jak zwykle w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

  1. Przed nami ostatni tydzień października - miesiąca różańcowego. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

  1. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy.

  1. Od dwóch tygodni w naszej parafii mamy tylko jednego wikariusza. Nadal czekamy aż Biskup Ordynariusz podejmie decyzję o wyborze i skierowaniu do Błaszek nowego drugiego , wikariusza. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.