W ubiegłą niedzielę rozpoczął się Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji po wszystkich Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na Misje. Zebraliśmy na ten cel 1130 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia świątyni. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r. Cały czas trwają remonty wokół naszej świątyni. W minionym tygodniu zakończyliśmy kolejną inwestycję polegającą na gruntownym remoncie głównych drzwi wejściowych do kościoła oraz dwukrotnym pomalowaniu pozostałych czworga drzwi zewnętrznych w kościele. Całkowity koszt wykonania wspomnianej inwestycji wyniósł 9.000 zł. Wykonawcą całego dzieła był p. Jan Kołodziejczak z Kwaskowa. Serdecznie dziękujemy p. Janowi zwłaszcza za solidnie przeprowadzoną naprawę liczących sobie ok. 200 lat i ważących ponad pół tony głównych drzwi wejściowych do kościoła. Mamy nadzieję, że odnowione drzwi będą jeszcze długo służyły kolejnym pokoleniom wiernych. Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, książkę zatytułowaną „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych” oraz kalendarz kieszonkowy Polskiego Stowarzyszenia obrońców życia człowieka, z cennymi myślami na każdy dzień. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony będzie na wsparcie działalności w/w stowarzyszenia. Koszt książki i koszt kalendarza – 10 zł. Zachęcamy do nabywania.

Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu będą sprawowane o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś w poniedziałek, jak co roku o g. 19.00, będzie wspólny Różaniec na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich chętnych. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, z powodu pandemii korona wirusa, czas uzyskania odpustów za zmarłych, przez osoby nawiedzające cmentarz i modlące się za dusze wiernych zmarłych, który zwyczajowo obejmował okres od 1 do 8 listopada został rozciągnięty przez Stolicę Apostolską na cały miesiąc. Znaczy to, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w tym roku można uzyskać w dowolnie wybrane osiem dni w ciągu całego listopada; nie muszą to być następujące po sobie dni. Zachęcamy więc aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz, modlić się za zmarłych i ofiarować za nich odpusty. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w dniu 1 listopada w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza są już wystawione kabiny WC. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.

W tym roku - tak jak w latach ubiegłych – w uroczystość Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu będzie przeprowadzona kwesta pieniężna. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w godz. od 8.00 – 16.00 przy trzech bramach cmentarza. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. Liczymy, jak co roku, na zrozumienie i ofiarność wszystkich, zarówno naszych parafian jak i innych ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za złożone ofiary.

We wtorek – Dzień Zaduszny. Na cmentarzu będzie dodatkowa Msza św. o g. 12.00, a o g. 19.00, będzie też na cmentarzu, podobnie jak w poniedziałek, modlitwa różańcowa. Zapraszamy!

 

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu ! W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się już od g. 17.00.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych przygotować do tych odwiedzin i ewentualnie zgłosić nowych chorych. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje spotkanie po niej wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy. Od trzech tygodni w naszej parafii mamy tylko jednego wikariusza. Nadal czekamy aż Biskup Ordynariusz podejmie decyzję o wyborze i skierowaniu do Błaszek nowego drugiego wikariusza. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.