W ubiegłą niedzielę po Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzili, jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego, a w Uroczystość Wszystkich Świętych także na cmentarzu została przeprowadzona kwesta na ten sam cel. Razem na wspomniany cel podczas dwudniowej zbiórki zebrano kwotę 6.433 zł. W sumie więc na dzień 6 listopada, na remont parkanu kościelnego, dysponujemy kwotą 69.650 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, w którym znajdziemy, między innymi, wywiad z ks. Bp. Damianem Brylem po powrocie z wizyty u Progów Apostolskich. Rozprowadzamy także nadal książkę zatytułowaną „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych” oraz kalendarz kieszonkowy Polskiego Stowarzyszenia obrońców życia człowieka, z cennymi myślami na każdy dzień. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony będzie na wsparcie działalności w/w stowarzyszenia. Koszt książki i koszt kalendarza – 10 zł. Zachęcamy do nabywania.


Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje spotkanie po niej wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

W czwartek - 11 listopada, przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O g. 9.00 będzie sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int. naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !


W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wspomniane cele. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.


DZISIAJ POŚWIĘCIMY OPŁATEK, KTÓRYM BĘDZIEMY SIĘ ŁAMAĆ PODCZAS WIGILII BOŻEGO NARODZENIA. ZWYCZAJEM LAT UBIEGŁYCH OD PONIEDZIAŁKU PAN ORGANISTA ZACZNIE ODWIEDZAĆ NASZYCH PARAFIANN Z OPŁATEKIEM WIGILIJNYM. OFIARY SKŁADANE PRZEZ WIERNYCH SĄ WYNAGRODZENIEM ZA: OBSŁUGĘ MUZYCZNĄ NIEDZIEL I ŚWIĄT ORAZ OBSŁUGĘ I PRZYGOTOWANIE TREŚCI WYŚWIETLANYCH ZA POMOCĄ PROJEKTORA MULTIMEDIALNEGO. W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ OPŁATEK BĘDZIE DORĘCZANY TAK JAK W UBIEGŁYM ROKU PRZY FURTCE LUB DZWIACH POSESJI ( NIE WCHODZĄC DO DOMU ), TYM SAMYM ZACHOWUJĄC BEZPIECZEŃSTWO PARAFIAN ORAZ WŁASNE. PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE ORAZ O SERDECZNE PRZYJĘCIE PANA MARIUSZA. OPŁATKI SĄ PAKOWANE DODATKOWO W FOLIE CHRONIĄCE PRZED WARUNKAMI ZEWNĘTRZNYMI.


PORZĄDEK ODWIEDZIN W NADCHODZĄCYM TYGODNIU :

PONIEDZIAŁEK - WOLEŃ , KOŁDÓW PRZY DRODZE GŁÓWNEJ, WÓJCIE OD STRONY KOKOSZEK

WTOREK - DOMANIEW, ADAMKI

ŚRODA - KOKOSZKI

CZWARTEK - SMASZKÓW, KOSTRZEWICE

PIĄTEK - ZAWADY SOBOTA - KWASKÓW


Można już zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy.


Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje dnia 17 listopada (środa) pielgrzymkę do Częstochowy w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Wyjazd o g. 7.00 z parkingu przy kościele. Zapisy przyjmują Elżbieta Drobnik i Barbara Kaczmarek.


Od czterech tygodni w naszej parafii mamy tylko jednego wikariusza. Nadal czekamy aż Biskup Ordynariusz podejmie decyzję o wyborze i skierowaniu do Błaszek nowego drugiego wikariusza. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.