1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych” oraz kalendarz kieszonkowy obrońców życia człowieka. Zachęcamy do nabywania.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wspomniane cele. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

 

  1. W środę będziemy w naszej parafii przeżywać „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na tę modlitwę serdecznie zapraszamy. Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje też w środę pielgrzymkę do Częstochowy w intencji dusz czyśćcowych. Wyjazd o g. 7.00 z parkingu przy kościele. Zapisy przyjmują Elżbieta Drobnik i Barbara Kaczmarek.

  1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

  1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na swoje comiesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę – 21 listopada o g. 18.30 do Centrum Kultury w Błaszkach. Obecność obowiązkowa z dzienniczkiem. Po zakończeniu koncertu, przeprowadzonego przez zespół „Wyrwani z niewoli”, będziemy podpisywać dzienniczki.

  1. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy.

  1. Od pięciu tygodni w naszej parafii mamy tylko jednego wikariusza. Nadal czekamy z nadzieją, że Biskup Kaliski skieruje do Błaszek nowego drugiego wikariusza. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla, która jest też patronalnym świętem Eucharystycznego Ruchu Młodych. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 12..00, nasi młodzi rycerze Chrystusa Króla, którzy z jeszcze większą gorliwością chcą miłować i czcić Jezusa obecnego w Eucharystii odnowią swoje przyrzeczenia. Wtedy też w sposób uroczysty zostaną przyjęci do wspólnoty ERM nowi kandydaci i nowi członkowie, którzy złożą swoje przyrzeczenie wobec Chrystusa Króla i przyjmą legitymację oraz odznakę w kształcie krzyża, znak rycerstwa Jezusa Chrystusa. Dziękujemy S. Michaeli – opiekunce ERM oraz naszym młodym rycerzom Chrystusa Króla, którzy z gorliwością chcą miłować i czcić Jezusa obecnego w Eucharystii. Niech Bóg im błogosławi.

  1. Na naszym cmentarzu mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci, zwłaszcza po uroczystości „Wszystkich Świętych”. W związku z powyższym prosimy usilnie wszystkich korzystających z naszego cmentarza aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

  1. Pragniemy poinformować, że Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi prowadzi „Wojewódzki Telefon Wsparcia dla seniorów”, który jest odpowiedzią na problemy osób starszych oraz wsparciem w okresie pandemii Covid-19. W ramach programu osoby starsze mogą otrzymać poradę od psychologa, dietetyka oraz pracownika pomocy społecznej. Szczegółowe informacje znajdują się w umieszczonej w gablocie parafialnej ulotce reklamującej „Telefon”. Zachęcamy do zainteresowania się wspomnianą kampanią skierowaną do seniorów.

  1. W NADCHODZĄCYM TYGODNIU PAN ORGANISTA ODWIEDZI Z OPŁATKIEM WIGILIJNYM i z KALENDARZAMI PARAFIAN W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCOWOŚCIACH: PONIEDZIAŁEK ( 9.00 ) GZIKÓW i BUKOWINA; WTOREK ( 9.00 - BROŃCZYN i ul. KOŚCIUSZKI, ŚRODA ( 12.00 ) - MACISZEWICE, FELINKA, ADAMKI i KOKOSZKI, CZWARTEK ( 12.00 ) - BRZOZOWIEC; PIĄTEK i SOBOTA ( 9.00 ) - CHRZANIWICE, WILCZKOWICE, ŻELISŁAW.

W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ – OPŁATEK BĘDZIE DORĘCZANY PRZY FURTCE LUB DZWIACH POSESJI ( NIE WCHODZĄC DO DOMU ), TYM SAMYM ZACHOWUJĄC BEZPIECZEŃSTWO PARAFIAN ORAZ WŁASNE. PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE ORAZ O SERDECZNE PRZYJĘCIE PANA MARIUSZA. OPŁATKI PAKOWANE SĄ DODATKOWO W FOLIE CHRONIĄCE PRZED WARUNKAMI ZEWNĘTRZNYMI.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego i organizacji długotrwałej pomocy uchodźcom. Prosimy również o modlitwę w parafiach w intencji pokoju na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.