1. W minioną niedzielę obchodziliśmy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Podczas zbiórki na wspomniane cele zebrano 2.400 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!


  1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na swoje spotkanie dzisiaj (niedziela) o g. 18.30 do Centrum Kultury w Błaszkach. Obecność obowiązkowa z dzienniczkiem. Po zakończeniu koncertu, przeprowadzonego przez zespół „Wyrwani z niewoli”, będziemy podpisywać dzienniczki.

  2. Dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego i pomocy uchodźcom. Bóg zapłać.


  1. Dziś przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Chrystus chce być Królem całego naszego życia. Uroczystość ta jest patronalnym świętem Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz ministrantów.. Dziękujemy naszym młodym rycerzom Chrystusa Króla, którzy z gorliwością chcą czcić Jezusa obecnego w Eucharystii oraz ministrantom naszej parafii, za ich służbę przy ołtarzu. Dziękujemy S. Michaeli – opiekunce ERM oraz Ks. Mariuszowi, opiekunowi naszych ministrantów. Niech Bóg im błogosławi.


  1. Jutro wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej racji p. organiście, naszym chórzystom, muzykom i śpiewakom naszej parafii składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w modlitwie.


  1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuł: „Ślady polskości na Gibraltarze” autorstwa ks. Piotra Gąsiorka, naszego byłego wikariusza oraz wiele innych cennych artykułów. Nadal też rozprowadzamy książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Zachęcamy do nabywania.


  1. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.


  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Dziękując dotychczasowym ofiarodawcom prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie ! Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.


  1. 19 marca 2021, w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. papież Franciszek zainaugurował w Kościele Rok Rodziny, który zakończy się w czerwcu 2022 r. Wychodząc naprzeciw problematyce związanej z małżeństwem i rodziną, Fundacja Tota Tua, we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin, pod patronatem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski stworzyła projekt 33-dniowych rekolekcji dla małżeństw przygotowujący do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu. Rekolekcje współtworzą małżeństwa z różnym stażem, które będą się dzielić doświadczeniem swojej małżeńskiej relacji oraz radością miłości do Pana Boga. Rekolekcje rozpoczynają się dzisiaj - 21 listopada (w uroczystość Chrystusa Króla) i będą trwały do 23 grudnia – mogą więc stanowić bardzo konkretne duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Z kolei 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny, odbędzie się uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich”. Wszystkie informacje o projekcie oraz materiały rekolekcyjne dostępne będą na stronie: www.rodzina33.pl i na kanale YouTube: TotaTua TV. Wszystkie małżeństwa zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej oferty.


  1. Kolejna ważna inicjatywa to modlitwa za Ojczyznę. Chrześcijanin nie może być obojętny na to co dzieje się w Ojczyźnie. Bł. Kard. Stefan Wyszyński podkreślał, że po Bogu najbardziej kocha Ojczyznę. W ostatnim czasie z różnych stron podejmowane są działania całkowitej destabilizacji naszego kraju na wszystkich poziomach: religijnym, społecznym, politycznym i ekonomicznym. Do tego doszedł poważny kryzys na naszej wschodniej granicy, który może przerodzić się w dramatyczną wojnę. Tylko pomoc z nieba może naprawić to, co nas dzieli i zażegnać pokojowo wszelkie konflikty. Żeby jednak pomoc przyszła, trzeba się modlić. Dlatego w Polsce powstała inicjatywa wielkiej modlitewnej nowenny przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny, która odbędzie się w dniach 22-30 listopada br. Chcemy zwrócić się o pomoc do Boga za przyczyną św. Andrzeja Boboli, bo on jest patronem Polski, który ma nas strzec przed wszelkimi niebezpieczeństwami ze Wschodu. Możemy modlić się w dowolnym miejscu przez dziewięć dni odmawiając Litanię do św. Andrzeja Boboli i kończąc ją modlitwą „Pod Twoją Obronę…”. W naszym kościele parafialnym wspomnianą nowennę będziemy odprawiać każdego dnia po wieczornych Mszach św. Zachęcamy aby w tych dniach osoby włączające się w nowennę uczestniczyły we Mszy św. i przyjmowały Komunię św. w int. Ojczyzny. Zachęcamy też do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z nasilającą się sytuacją kryzysową na wschodzie.

 

 

W NADCHODZĄCYM TYGODNIU PAN ORGANISTA ODWIEDZI Z OPŁATKIEM WIGILIJNYM ORAZ KALENDARZAMI PARAFIAN W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCOWOŚCIACH:

PONIEDZIAŁEK ( 9:00 ) - WÓJCIE, PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

WTOREK ( 9:00 ) - BORYSŁAWICE

ŚRODA (12.00) - KOŁDÓW, KOCIOŁKI

(15.00) - ul. PUŁASKIEGO , ul. OGRODOWA

CZWARTEK (12.00) - LUBANÓW , ul. SIERADZKA

PIĄTEK (13:00) - PLAC SULWIŃSKIEGO,

ul. KRÓTKA, POLNA,

SOBOTA ( 9:00 ) ul. PÓŁNOCNA, MŁYŃSKA,

PROJEKTOWANA, SPACEROWA, POMORSKA,

SZKOLNA i KOŚCIELNA

W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ – OPŁATEK BĘDZIE DORĘCZANY PRZY FURTCE LUB DZWIACH POSESJI ( NIE WCHODZĄC DO DOMU ). PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE ORAZ O SERDECZNE PRZYJĘCIE PANA MARIUSZA.