1. Tydzień temu po wszystkich Mszach św. była przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego i pomocy uchodźcom. Zebraliśmy na ten cel 1230 zł. Bóg zapłać.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych.  W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy na „Godzinki do NMP” śpiewane przed Mszą św. o g. 7.00 i 9.00. Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

1. Dziś Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Dziękując dotychczasowym ofiarodawcom prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie !

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Od dziś też są do nabycia wiece wigilijne „Caritas” oraz serwetki wigilijne pod opłatek na stół wigilijny. Cena za 1 świecę – 8 zł., a za 1 serwetkę – 15 zł. Zachęcamy do nabywania..

1. Tomasz Bieszczad w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy serdecznie zaprasza na spektakl „Z wami szła Polska prawdziwa” wykonany przez Zespół „Twierdza Pamięć” w hołdzie Obrońcom naszych polskich granic. Spektakl odbędzie się w poniedziałek – 29 listopada br. o g. 17.00 w Domu Kultury w Błaszkach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

2. We wtorek kończy się modlitewna nowenna przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z nasilającą się sytuacją kryzysową na wschodzie.

3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi od g. 17.0 do g. 18.00.

1. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii, Intencja Różańca na grudzień: „O pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie”

1. W sobotę w salce parafialnej będzie pobierana od dzieci I-komunijnych miara na alby pierwszokomunijne. Dziewczynki zapraszamy o g. 16.00, a chłopców o g. 16.30. Natomiast w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci I-komunije z rodzicami na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po Mszy św. Na spotkaniu tym będą rozdawane srebrne łańcuszki i medaliki.

1. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

1. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę będziemy już czytać i omadlać zmarłych z nowej listy wspominkowej.

1. W nadchodzącym tygodniu P. Organista w godzinach popołudniowych odwiedzi parafian z opłatkiem wg następującego porządku: WTOREK - MIESZKAŃCÓW uL. KALISKA, UL. SPORTOWA - ŚRODA MIESZKAŃCÓW ULICY RZEMYSŁOWEJ ORAZ BLOKÓW 8,9,10 i 21 , PIĄTEK - MIESZKAŃCÓW BLOKÓW 2,3 i 4 PRZY ULICY PRZEMYSŁOWEJ.

1. Tradycją wielu już lat jest w naszym kościele tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego ludzie dobrej woli, po wzięciu z choinki papierowego aniołka z pomocną informacją, co do zawartości paczki dla wybranego dziecka, przygotowywali określony prezent. W tym roku, ze względu na istniejące okoliczności i związane z nimi ograniczenia, zmieniliśmy nieco charakter zbiórki świątecznych prezentów. Przy ołtarzu św. Rocha stać będzie kosz, do którego chętne osoby będą mogły składać w świątecznych torebkach (reklamówkach) upominki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. W paczce mogą się znaleźć np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki. Paczki zbieramy do III Niedzieli Adwentu. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.