Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XXII N. Zwykłej - 30.08.09

Witamy tych, którzy po wakacyjnym urlopie wrócili szczęśliwie do domu, pracy czy nauki.

Pojutrze, we wtorek rano, rozpoczynamy w kościele parafialnym nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.Pojutrze mija 70 lat od wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich, którzy polegli w obronie Ojczyzny w czasie wojny. W ich intencji też będzie Msza św. o g. 8.00.

W czwartek, jak co tydzień zapraszamy do świątyni o g. 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego a po niej na spotkanie formacyjne na plebanię.

W najbliższy czwartek o g. 17.30, u „św. Józefa” w Kaliszu, rozpocznie się ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wielu i z naszej parafii indywidualnie wyjeżdża na to spotkanie. Zachęcamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tym spotkaniu.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszami św. rano, po południu i wieczorem. Po południu od g. 15.00, a wieczorem od g. 17.00. Szczególnie do skorzystania z sakramentu pojednania – z racji rozpoczęcia roku szkolnego – zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych.

W sobotę przypada I Sobota miesiąca. Intencja Różańca na wrzesień: „o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie”. W tym dniu od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować. Zachęcamy do zgłaszania chorych, którzy nie mogą już sami pójść do kościoła a chcieliby comiesięcznych odwiedzin kapłana z sakramentami (spowiedzi, komunii św., czy sakramentu namaszczenia chorych). Kościół zaleca, aby chorzy przynajmniej raz w miesiącu przyjmowali Chrystusa w Komunii św. Stąd nasz apel o zapisywanie chorych do regularnych odwiedzin.

W sobotę od g. 15.00 do 18.00 na Lednickich Polach jest organizowana „Lednica Seniora”  – bez ograniczeń wiekowych. Zachęcamy do indywidualnego bądź grupowego wyjazdu.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

Taca w przyszłą niedzielę – jak z każdej I N. miesiąca - jest przeznaczona na potrzeby Diecezji.

W przyszłą niedzielę o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć małżeństwo, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła VI piesza pielgrzymka do M.B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników prosimy o wzięcie udziału w tej pielgrzymce. O szczegóły prosimy pytać Mariannę Charendarz w firmie Pietrucha.

Dziś nadal rozprowadzamy ostatni numer „Opiekuna”, w którym mamy zamieszczone relacje uczestników dzieci i młodzieży naszej parafii i naszego dekanatu na wczasorekolekcjach nad morzem. Zachęcam do nabywania i czytania. Od dziś także rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Koszt 1 egz. 5 zł. Proszę o nabywanie przed kościołem, w zakrystii bądź w kancelarii.

Za miesiąc będziemy w Kaliszu przeżywać X Międzynarodowy Kongres Józefologiczny. W ramach tego Kongresu ogłoszony jest konkurs plastyczny o św. Józefie naszym patronie i fotograficzny na temat ojcostwa. Zachęcamy uczniów szkół podstawowych i średnich z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie plastycznym (szkoła podstawowa) lub fotograficznym (szkoły ponadpodstawowe). Na zwycięzców czekają różne nagrody. Uczniowie szkół podstawowych składają wykonane przez siebie prace plastyczne swoim katechetkom do 17 IX 09, a młodzież osobiście wysyła swoje prace fotograficzne do Kalisza.

Więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.