OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII N. Zwykłej – 6.09.09

Jutro o g. 16.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci, które w przyszłym roku chcą pójść do I Komunii św. wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

We wtorek rano, o g. 6.00, wyruszy z naszego kościoła, jak co roku, piesza pielgrzymka do Matki Bożej Charłupskiej. Wszystkich chętnych pątników prosimy o wzięcie udziału w tej pielgrzymce (w tamtą stronę na nogach a z powrotem każdy wraca indywidualnie). Należy na drogę wziąć swój prowiant. Zbiórka uczestników w kościele o g. 5.45.

We wtorek, z racji święta Narodzenia Matki Najświętszej po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziarna siewnego.

W Czwartek o g. 19.00, jak co tydzień, zapraszamy chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii, a po niej na spotkanie formacyjne na plebani.

W sobotę o g. 10.00 będzie pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów. Ogłaszamy też nowy nabór kandydatów na ministrantów. Mogą to być chłopcy po I Komunii św. Zarówno ministranci jak i kandydaci na ministrantów niech przyjdą na tę zbiórkę w sobotę o g. 10.00 do salki katechetycznej.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby diecezji, natomiast taca w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca , będzie tzw. tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” i nadal rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na 2010 r. Zachęcam do nabywania.

Przypominamy wszystkim przygotowującym się do zawarcia Sakramentu małżeństwa, że Poradnictwo Rodzinne w naszej parafii jest czynne w każdy poniedziałek o g. 17.00. Przygotowujący się do tego sakramentu powinni w terminie 3 miesięcy przed planowanym ślubem przybyć do kancelarii parafialnej aby uzyskać informacje na temat dokumentów wymaganych przez Kościół do zawarcia sakramentu małżeństwa, a następnie w pierwszy poniedziałek miesiąca o g. 17.00 udać się do Instruktorki Poradnictwa Rodzinnego w Błaszkach (w salce k/wikariatki), pani Teresy Szczepańskiej, by uczestniczyć w naukach z zakresu Poradnictwa Rodzinnego. Pod koniec września rozpocznie się też katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej naszej parafii, która będzie trwała do wiosny przyszłego roku. Katecheza ta również jest wymagana do zawarcia małżeństwa. Będziemy o tym jeszcze informować.

Natomiast dziś o g. 18.00 rozpoczynamy w salce k/wikariatki tzw. katechezę przyspieszoną dla narzeczonych, którzy w przeciągu najbliższych miesięcy będą ślubować. Katecheza ta będzie trwać przez 5 niedziel. Mogą w niej brać udział narzeczeni z całego dekanatu.

Za dwa tygodnie, w niedzielę – 20.09, organizujemy pielgrzymkę autokarową na Górę Krzyża Jubileuszowego k/Ostrzeszowa. Będzie to pierwsze diecezjalne spotkanie popielgrzymkowe. Koszt wyjazdy 15 zł. Zapisywać się można u ks. Tomasza Fabisiaka do 14 września. Szczegóły są podane na afiszu wywieszonym w gablocie parafialnej.