1. W ubiegłą niedzielę po Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzili,  zbiórka do puszek na rzecz remontu pozostałej części parkanu kościelnego, a w Uroczystość Wszystkich Świętych także na cmentarzu została przeprowadzona kwesta na ten sam cel. Razem na wspomniany cel podczas dwudniowej zbiórki zebrano kwotę 6.415 zł.   W sumie więc na dzień 5 listopada, na rzecz remontu pozostałej części parkanu kościelnego dysponujemy kwotą 46.441 zł. Dziękując wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze o ubogich i bezdomnych spotykanych na ulicach, o dzieciach – ofiarach wojny, o Idze Świątek i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.  Nadal też są do nabycia, jak co roku, świece wigilijne „Caritas” po 12 zł. za 1 sztukę  oraz kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. Kalendarze w tym roku nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania zarówno kalendarzy jak i „świec wigilijnych” w naszym kościele.

1. W środę będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich chętnych choćby na krótką modlitwę. W środę też w Kaliszu swoje spotkanie mają „Wojownicy Maryi”. Więcej na plakacie umieszczonym w gablocie. Natomiast w czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

1. Ponownie informujemy, że Caritas Kaliska, w ramach projektu ,,Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie” oraz akcji ,,Paczka dla Ukrainy”, bardzo prosi wszystkie parafie naszej Diecezji  o wsparcie oraz przygotowanie na 1 tys. parafian jednej paczki. Nasza parafia powinna przygotować 7 takich paczek. Waga paczki powinna wynosić nie więcej niż 18 kg. i zawierać produkty                      z trzech kategorii:    *żywność  z długim terminem ważności (np. cukier, herbata, makaron, ryż, konserwy, puszki, sól, olej, mąka itp.), *produkty dla dzieci (np. kaszka, soki, słoiczki, mleko w proszku, czekolady itp. ), * artykuły chemiczne oraz kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe, zapałki, świece).  Prosimy zatem wszystkich parafian o zaangażowanie się w tę akcję charytatywną dla Ukraińców  i dostarczanie nam w listopadzie br. różnych wspomnianych wcześniej produktów. Przygotowane produkty prosimy składać do kosza znajdującego się przed Ołtarzem św. Rocha. Ofiarowane produkty złożymy z kolei  w odpowiednich kartonach i jako parafia dostarczymy je do Centrali Caritas w Kaliszu.
  2. Mamy też do zaoferowania 40 Modlitewników  z modlitwami o pokój w cenie 10 złotych za 1 egz. Dochód ze sprzedaży modlitewników będzie również przeznaczony na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy

1. W piątek - 11 listopada, przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O g. 9.00 będzie  sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int.  naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wspomniane cele. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

1. DZISIAJ POŚWIĘCIMY OPŁATEK, KTÓRYM BĘDZIEMY SIĘ ŁAMAĆ PODCZAS WIGILII BOŻEGO NARODZENIA. ZWYCZAJEM LAT UBIEGŁYCH OD PONIEDZIAŁKU PAN ORGANISTA ZACZNIE ODWIEDZAĆ NASZYCH PARAFIANN Z OPŁATEKIEM  OFIARY SKŁADANE PRZEZ WIERNYCH SĄ WYNAGRODZENIEM ZA: OBSŁUGĘ MUZYCZNĄ  NIEDZIEL  I ŚWIĄT ORAZ OBSŁUGĘ  I PRZYGOTOWANIE TREŚCI WYŚWIETLANYCH ZA POMOCĄ PROJEKTORA MULTIMEDIALNEGO.       PROSIMY O NABYWANIE OPŁATKÓW.

PORZĄDEK ODWIEDZIN W NADCHODZĄCYM TYGODNIU : PONIEDZIAŁEK (9.00) -  WOLEŃ , KOŁDÓW, WÓJCIE OD STRONY KOKOSZEK, WTOREK (12.00)   -  DOMANIEW, ŚRODA (12.00)     -  KOKOSZKI, CZWARTEK (12.00) -   ZAWADY, PIĄTEK  (10.00) -  SMASZKÓW,  KOSTRZEWICE    SOBOTA  (9.00)  -     KWASKÓW, ADAMKI

1. Można nadal zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy. Nadal  też prosimy wszystkich                     o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i upragnionego pokoju na Ukrainie.