Dzisiejsza taca jest tacą  inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (zwłaszcza na spłatę  kosztów remontu plebani). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Od kilku lat, decyzją polskiego parlamentu 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Prośmy Dobrego Boga o łaskę trwania na drodze wytyczonej przez słowo, które do nas kierował, dziękując tym samym za papieskie pielgrzymki do naszej ojczyzny. Dziś, z racji tzw. Dnia papieskiego, będzie, jak co roku, zbiórka na papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać za złożone dziś po Mszy św. na ten cel ofiary.

Dziś  wieczorem, o g. 20.00 będzie papieska wieczornica modlitewna w kościele i Apel papieski przy krzyżu Pokolenia Jana Pawła II – zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

W środę, 14 października, swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy, zaś w liturgiczne wspomnienie świętego Łukasza Ewangelisty pracownicy służby zdrowia. Wspierajmy te stany z serca płynącą modlitwą.

W czwartek o g. 19.00, jak co tydzień, zapraszamy do kościoła na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek o 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

W sobotę  o g. 10.00 zbiórka ministrantów.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się  Tydzień Misyjny w Kościele. W przyszłą niedzielę  będziemy w naszej parafii gościli księdza misjonarza z Białorusi. Misjonarz będzie głosił kazania na wszystkich Mszach św., a po Mszach będzie zbierał ofiary na potrzeby Kościoła na Białorusi. Prosimy serdecznie o wsparcie naszego gościa. Bóg zapłać za ofiary, jakie na ten cel zechcecie złożyć.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” oraz nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. „Opiekun” kosztuje 1 zł. a „Szukajmy Razem” 3 zł. Serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania.

Zachęcamy do zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych za zmarłych. Wypominki te można zamawiać w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele – albo z dziećmi o g. 17.00,albo z dorosłymi po Mszy św. o g. 18.00.

Informujemy tych wszystkich, którzy dotychczas złożyli w kancelarii par. podanie o wycinkę drzew cmentarnych, aby zgłosili się do kancelarii, gdyż są już decyzje władzy gminnej w tej sprawie. Kancelaria w tym tygodniu (od pon. do pt. będzie czynna w godz. 8.00 – 9.00, a w sobotę od 9.00 do 11.00.

Msze św. zbiorowe

Środa 14.10

Za ++ Walentynę Łyszczarz, Mieczysława Makowskiego, Rodz. Bronieckich, Petronelę i Antoniego Wojciechowskich, Zdzisława Ciomka

Piątek 16.10