1. W minioną niedzielę nasz parafianin – ks. Marek Szczepański - celebrował  w naszym kościele parafialnym Mszę św. Prymicyjną.  Jeszcze raz Bogu dziękujemy za dar jego kapłaństwa.

2. Dziś na Mszy św. o g. 10.00 obchodzimy w naszej Parafii Rocznicową Komunię św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go.

3. Pragniemy poinformować, że ks. Marek Szczepański – z racji swoich Prymicji -  złożył ofiarę pieniężną w kwocie 3.000 zł. na rzecz remontu parkanu kościelnego w Błaszkach, a rodzice dzieci Komunii rocznicowej złożyli ofiarę w kwocie 2.000 zł. na ten sam cel. W sumie, na dzień 3 czerwca br., na rzecz remontu parkanu dysponujemy kwotą 151.304 zł.  Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na ten cel. Niebawem prace remontowo budowlane zostaną zakończone.  Potrzebujemy jeszcze dużo środków finansowych na pokrycie wykonanej inwestycji. Dlatego dziękując bardzo ofiarodawcom prosimy nadal wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej kościelnej inwestycji. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni podczas wszystkich Mszy św. zabiorą głos i powiedzą więcej na temat renowacji naszego parkanu i jego poświęcenia.

4. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o Kazachstanie i o życiu non stop ze smartfonem w ręku. W środku znajduje się też śpiewnik z pieśniami  na oktawę Bożego Ciała. Zachęcamy do nabywania i czytania. Nadal też rozprowadzamy nową  książkę z serii „Wszystko o…” zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Koszt książki 10 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

5. We wtorek o g. 20.00 ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie Radnych Parafialnych naszej Parafii.

6. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i o g. 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne  i „rocznicowe”,  Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 13.30. W najbliższy czwartek nie będzie, wieczornej adoracji eucharystycznej, gdyż w tym dniu  adoracja będzie w czasie procesji  z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszamy wszystkich do udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

7. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów w naszej diecezji oraz na uczelnie katolickie.

8. Pragniemy poinformować, że w tym roku – po rocznej przerwie - na pielgrzymi szlak powraca Grupa Różana z Błaszek. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia br. O terminie spotkania organizacyjnego poinformujemy w najbliższym czasie.

9. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.