Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedzieli Zwykłej – 18.10.09 r.

W ubiegłą niedzielę była zbiórka na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zebraliśmy na ten cel 1030 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś  rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Po Mszach św. w tym dniu co roku jest zbiórka na Misje. Dziś ta zbiórka pieniężna będzie przeznaczona na potrzeby misyjne na Białorusi. Ks. Mirosław Skoczylas z Witebska (Białoruś), który dzisiaj gości w naszej parafii i głosi kazania na wszystkich Mszach św. będzie osobiście zbierał przed kościołem ofiary po Mszy św. Bóg zapłać wszystkim za to misyjne wsparcie.

W środę, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie formacyjne wdowy naszej parafii.

W czwartek o g. 19.00, jak co tydzień, zapraszam na Adorację Jezusa Eucharystycznego, a po niej na spotkanie formacyjne na plebanię.

W piątek o 19.00 kolejne, comiesięczne spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów.

Przyszła niedziela będzie niedzielą rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Będziemy w tym dniu gościć  w naszej parafii grupę osób z Drogi Neokatechumenalnej z naszej Diecezji. Już miesiąc temu (w czwartkowy wieczór) mieliśmy w naszym kościele pierwsze wstępne spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za Drogę Neokatechumenalną w naszym regionie, a teraz nowe osoby będą się dzielić z nami świadectwem wiary i zapowiedzą cykl kilkunastu katechez neokatechumenalnych. Katechezy te będą odbywać się w naszym kościele dwa razy w tygodniu i będą trwały do połowy grudnia. W tym tygodniu będą wywieszone plakaty informujące szczegółowo o terminach planowanych katechez. Proszę wszystkich o żywe zainteresowanie tą formą chrześcijańskiej formacji i o liczne uczestnictwo w katechezach. Na katechezy te zapraszamy wszystkich chętnych z całego dekanatu a nawet i z bardziej odległych stron. Na rozpoczęcie tej Drogi w naszej parafii mamy szczególne błogosławieństwo Księdza bpa Teofila Wilskiego, którego również mamy nadzieję gościć u nas w trakcie tych katechez. Owocem katechez będzie – jak przewidujemy – utworzenie pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii. Proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii (wywóz śmieci z cmentarza i spłata kosztów remontu plebani). Taca ta wyniosła 3.080 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” i „Szukajmy Razem”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Nadal zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele – z dziećmi o g. 17.00, albo z dorosłymi po Mszy św. o g. 18.00. Zachęcamy, jak co roku, do zamawiania w kancelarii parafialnej wypominków rocznych i jednorazowych za zmarłych.

Przypominam, że w kancelarii par. są jeszcze do odebrania pisemne zgody na wycinkę drzew na cmentarzu. Proszę je odebrać w najbliższym czasie. Drzewa najlepiej byłoby usunąć przed 1 listopada br.

Msze św. zbiorowe

Środa 21.10

Za ++ Mieczysława Makowskiego, Zdzisława Ciomka, Annę Czuczeło, Józefa Antczaka, Janinę  Baszczyńską, Henryka Cichockiego, Józefa Nieboraka,

Piątek 23.10